Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přesunutí umístění plochy

Ahoj, vytvořil jsem sestře na disku D: složky, kam si má ukládat svoje soubory, ovšem vždycky má všechno na ploše. Takže když už je třeba reinstalaci systému, tak musím nejdříve soubory popřesouvat na D ručně. Tak jsem si teď přesunul umístění složek plocha, dokumenty, obrázky a hudba na disk D. Takže teď už se všechno v těchto složkách ukládá tam. Příště nebudu muset nic, co má v těchto složkách, přesouvat ručně. Už tam budou.

Moje otázka ale je. Nejsou s tím nějaké potíže? Nerozhodí to nějak Windows 7? Jaké jsou s tímto řešením zkušenosti. Dělají to tak prof. administrátoři běžně? Nebo ty změny umístění mají nějaké nevýhody? Díky.

ANO.
Ale po preinštalovaní systému na disku C:\ budú súbory v pôvodnom priečinku D:\Users\*.* a všetky súbory z tohoto priečinka pre NOVÝ systém nečitateľné.

v nově nainstalovaném systému bude opět nutné nastavit umístění složek.

ANO, ale už to nebude ten pôvodný D:\Users\, ale NOVÝ (INÝ) priečinok D:\Users\. Ten pôvodný bude premenovaný a do neho sa už nedostaneš.

Proč by měly být pro nový systém nečitelné?

Teď jsem to zkusil a jsou ty složky i soubory normálně čitelné.

Nastavil jsem to tak na svém PC (Windows 7) a disk D vytáhnul, dal do jiného PC a normálně na tom jiném PC můžu prohlížet fotky a další data v té složce.

Je to stejné, jako když je třeba vykopírovat data z notebooku s mrtvým OS. Připojit k jinému PC a vykopírovat.

U plochy si nejsem jist (ale asi to na 99% vadit nebude), složky dokumenty, obrázky a hudba přesouvám na D. zcela běžně už od dob XPéček. Zatím bez problémů.
Sestru bych naučil ukádat na D: velice jednoduše - přišel bych za týden po instalaci zkontrolovat systém a přitom jí smáznul vše z plochy kromě zástupců programů a složek se slovy "to tam nemá co dělat". Po týdnu bych to zkontroloval a případně zopakoval. To by bylo, abych ji to nenaučil... :-D