Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chyba DCOM

Zdravím, mohl by mi někdo vysvětlit co v prohlížeči událostí znamená chybová hláška "Služba DCOM nemůže komunikovat s počítačem XY pomocí žádného z nakonfigurovaných protokolů", objevuje se mi tu pořád tzn. každý den nim. 20x. Přitom vše (sdílení souborů, tiskáren) funguje OK. PC jsou v pracovní skupině, kde je ještě 16 dalších (u těch se tato chyba neobjevuje)a oba mají XP SP2. Dík

problem nemusi byt v prave DCOM service, ale v nejakom inom, pretoze DCOM Server Process je zavisly na RPC service a ten zas na mnoho dalsich. hociktory z nich moze mat problem. pozri si cez Computer Management - start->spustit->%SystemRoot%\system32\compmgmt.msc /s a tam si v menu systemove nastroje->zobrazovac udalosti pohladaj error alebo warning hlasky a daj vediet.

No odtud právě tu hlášku mám, píše:
ID události: 10009
Zdroj: DCOM
Typ: Chyba
Popis: Služba DCOM nemůže komunikovat s počítačem název počítače pomocí žádného z nakonfigurovaných protokolů.

Na stránkách cs o této chybě sice Gatesovci píšou, ale jejich návod jak potíže obejít je zcela lichý, nebo mě prostě nefunguje. No teď už alespoň vím, že problém zkoumají :-D.
Jak jsem napsal už v dotazu, vše mi funguje, jen jsem chtěl znát příčinu té hlášky a teď už vím, díky.