Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace windows zvlášť na disk

Zdravím,
mám počítač s Windows, a zde nechci nic měnit. Dále mám jeden HDD, který půjde do jiného počítače, kam chci nainstalovat Windows 10.

Můžu si instalaci stáhnout na svůj počítač, zapojit do něj HDD kam chci nainstalovat systém, a poté na něj systém nainstalovat, aniž by se mi v PC něco změnilo, a aniž by mi PC začal defaultně bootovat z disku, který potom odpojím?

Chci jen nainstalovat systém, a poté disk dát do jiného PC.

PS.: Nevím jestli to je možné. Například jestli by nedělal problém jiný hardware, než ten, na který se systém nainstaloval.

Taky nevím jestli se mi tím nepřenastaví PC, a nezačne defaultně bootovat z nového HDD.

Instalovat Windows na jiném PC než poběží je nesmysl:
1. při instalaci si Windows zapíší informace do zaváděcího oddílu na disku C:, takže po vyndání disku možná ani nespustíš ten původní systém. Musel bys pak upravit zaváděcí oddíl, což není triviální operace.
2. po přehození do nového PC to pravděpodobně Windowsy nerozchodí a budeš je muset stejně instalovat znovu. Maximálně by se o tom dlo uvažovat, pokud by obě PC měly stejnou záklandí desku (resp. čipovou sadu), ale ani pak bych to nedoporučoval.

jo víš, protože je velkej rozdíl mezi tím, když windows nainstaluju v jednom PC, nebo ve druhým, s ohledem na license. Protože to, na kterém PC windows nainstaluji, většinou mění naprosto vše, smluvní podmínky, rychlost systému, gravitační pole počítače, a celkově všechny fyzikální zákony kolem něj a v celém vesmíru.