Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno MSI GX623 výměna CPU

Ahoj no mám starší mašinu u které z 90% procent odešel procesor protože jsem ho rozdělával a vypádáto že je spálenej..

ale k věci potřebuji nějáký sesznam CPU které do NTB mužu narvat a abych mohl používat MSI Overclock button (turbo mod)

ted tam je T6500 ale když už tak tam chci dát něco co bude mít lepší frekvenci (ohledně WOT a dalších her které jsou náchylné na Frekvenci)

přemýšlel jsem nad T8600 ale to už má 1066MHz (T6500 je pouze 800MHz)

podle desky a AIDA umí brát 1066MHz

ale rád bych věděl co nejlepšího bych do toho mohl nacpat? (a nejlépe co nejlepšího bylo pro grafiku do slotu MXM II)

a podle všeho ntb podporujei DDR3 paměti co je na tom pravy? AIDA ukazuje že mám 4 sloty (z toho 2 zabraný) ale když jsme se koukal tak jsou tam pouze a jen 2 sloty

"spálit procesor" dost dobře nejde. A pokud opravdu deska odpálila procesor, pak další procesor odpálí taky. U starého plastového sráče od MSI bych se ani nedivil.

Jinak platí, že BIOSy notebooků jsou připraveny pouze na karty a procesory, pro něž byly zkonstruovány, tj. nic zásadně výkonnějšího tam nedáš, resp. dáš, ale buď to nebude fungovat vůbec, nebo bude, ale bude se to přehřívat.

Notebook totiž není modulární jako standardní PC.

1. Ak das do notebooku vykonnejsi CPU tak sa ti bude jemne prehrievat pretoze chladenie toho notebooku je robene na ten CPU co si tam mal predtym, takze sa nediv ak budes mat vyssiu teplotu notebooku.

2. Tvoj notebook podporuje IBA DDR2 ! A NIE DDR3. A mas tam IBA 2 sloty DDR2 a nie 4. DDR3 pamate ma GRAFICKA KARTA a nie zakladna doska = operacna pamat RAM.

3. Ak najdes cpu z vyssou FSB frekvenciou a tvoj notebook nepodporuje vyssiu frekvenciu ako 800MHz tak ti nemusi nabehnut alebo ak nabehne tak nemusi ist takou frekvenciou ako ma byt.

4. Ako si na to dosiel ze ti odisiel Procesor ? Ak si sa crcal s pretaktovanim tak si mohol znicit aj nieco ine ako len procesor. Pretoze ak znicis CPU tak je velka pravdepodobnost ze sa ti ponici aj nieco ine na Zakladnej doske na tom notebooku.

5. Ak tam nacpes vykonnejsie CPU a nebehne ti vporiadku system a ty chces este pouzit "Turbo mod" tak sa ti chladis rozbehne na plno a potom sa nebudes ani sam pocut,,, tak ti to tam bude hucat.
Na tvojom mieste si zozeniem radsej co najviac rovnaky CPU ako si mal predtym.