Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zdroj vs Grafika

Ahoj, mám problém so zdrojom (prípadne grafikou).

Zdroj: OCZ FATAL1TY 750 plus bronze
GPU: EVGA GTX 460 (stará - opravovaná pečením kvôli artifaktom)

Problém je, že pokiaľ spustím hru, prípadne video na nete (tu je to len nepatrné) tak začne zdroj bzučať (watch - ak to niekto zachytí)
Viem to regulovať skrz FPS limit - čiže je to na 99% spotrebou energie grafiky. Pri prechode do plochy okamžite prestane toto robiť, nerobí to ani pri stress teste v AIDA64, avšak v MSI kombustore to robí - proste zakaždým, keď prejdem do 3D aplikácie.

Je toto nebezpečné pre zostavu, prípadne závada zdroja? Viem nejakým spôsobom zistiť či je chyba na strane grafiky/zdroja?

Ešte ma napadá... môže to byť spôsobené zapojením karty do PCI-E 3.0 slotu na doske? (dal som to tam, lebo polohovo viac vyhovovala, inak na doske - MSI H97 PC MATE mám aj 2.0 slot, nebude lepšie to dať doňho?)

Ďakujem

Bzucanie ak je len slabe neni nebezpecne, len je niekde uvolnena cievka, alebo stare vyshcnute kondenzatory apod. Moze bzucat aj zdroj aj zakl.doska aj grafika, podla toho co cinan zrovna posral. Zistuje sa to uchom alebo vymenou komponentu na test.
P.S. a verzia slotu je absolutne nepodstatna, nema to s tym nic spolocne.

som si istý, že to je bzučanie zdroju a 100% to neni ventilátor... hovorím bzučí to v chvíľach ingame a pri pozeraní HD videa (veľmi nepatrne), čiže to súvisí s ťahaním energie od grafiky...

ešte otázka... pokiaľ bzučí zdroj, uznajú mi to ako reklamáciu?

meli by, zalezi od slusnosti prodejce/distributora.

nahlas, ze bzuci zdroj a obcas nekdy i jednou tydne ale i mene dojde k samovolnemu vypinani pocitace, tim bys mel donutit prodejce, aby to poslal do servisu na kontrolu a zaroven aby servis po jednom dni provozu to nezbalil s tim, ze zavada se neprojevila.