Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Který chladič bude lepší ?

Ahoj, chtěl bych se zeptat který z následujících chladičů bude lepší pro výkonný procesor I7 6700K a se kterým bude největší ticho.

1 - produkt
2 - http://www.czc.cz/nzxt-kraken-x41-komplet-vodniho- chlazeni-cpu/159507/produkt

U druhého chladiče mě zajímá jestli je nutná nějaká údržba, nikdy jsem s vodním chlazením nic nedělal takže nevím jak to funguje, jestli to jen normálně namontuji a hotovo nebo je nutné se o to speciálně starat.

Děkuji za odpovědi

ps: Nemáte-li pro mě odpověď, radu či typ tak se prosím vyhněte zde obvyklým arogantním odpovědím - děkuji

Ono zalezi i na vytizeni pocitace, kdyz bude procesor zatizen na 100%, tak se otacky ventilatoru zvysi a bude slyset, respektive bude zalezet i na skrini a pravdepodobne to nebude jedinny ventilator, ktereho otacky se zvysi (vzadu bys mel mit jeste na skrini posazeny vyfukovaci ven) a dohromady uz to pri zatezi bude slyset.

V pripade herniho PC bude u vzduchoveho chlazeni ventilatorama nejvic slyset graficka karta respektive ventilatory na ni, takze procesor vubec neres. Pokud se rozhodnes pro vodnika, tak aby to melo efekt, musis ho instalovat i na grafickou kartu.

Edit: Doufam, ze ma odpoved nebyla arogantni a pomohla ti.

Napred si treba položiť otázku, či chcem taktovať na tom procesore. Má otvorený násobič samozrejme, ale či ho chceš taktovať.
Vodný chladič je ti na nič, úplne ticho nejde tak či tak. Na radiátore je ventilátor. Ak nechceš robiť "extrémny" OC, úplne stačí Noctua.
Noctua je to naj chladič na vzduch.