Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s routerem a adresou 192.168.1.250

Ahoj, poradí mi prosím někdo, proč se nemůžu připojit na adresu 192.168.1.250 ve vnitřní sítí ? Musí se v routeru něco nastavit ? Jelikož na přímo to funguje bez problémů ale přes router to nejde. Nevím jaké informace bych měl zde uvést, tak prosím napište, hned je vložím. Děkuji moc za vaši ochotu.

Ked sa pripajas na siet, ktora nema automaticke pridelenie adries (DHCP), ale adresy su nastavene manualne, tak pripojeny router sa musi identifikovat v sieti ako povodne pripojene PC.

To znamena, ze v konfiguracii routra na WAN strane manualne dosadis udaje, ktore ma sietova karta PC.
A to nielen:
IP adresu (192.168.1.255) ale aj
Masku podsite
Vychozi branu a
DNS servre

Vsetko najdes vo vlastnostiach sietovej karty (v PC) v protokoly TCP/IPv4 (udaje si zapis).

Ale aj tak sa nemusis pripojit, pretoze IP adresa moze (nemusi) byt viazana na MAC adresu sietovej karty.
Vecsina routrov ale dokaze klonovat MAC adresu sietovky (aky router mas, netusim).

Kedze princip routra je vytvorenie novej oddelenej siete, tak musis po pripojeni kabla z PC do routra nastavit vo vlastnostiach sietovej karty (v PC) v protokoly TCP/IPv4 vsetko na auto (ziskat adresu serveru automaticky).

Bude potrebny restart PC (a mozno aj vypnut a zapnut router).

Ano, to IP nema pocitac nikde vyryte. Kdyz to propojis naprimo, bude to mit na 99% jinou IP, nez kdyz to pripojis pres router, takze kdyz se pripojis pres router tak si laskave zjisti nove IP zarizeni na ktere se chces pripojit. Samozrejme musi mit ono zarizeni povoleno brat si IP z routeru, pokud tam mas nastaveno IP napevno, pak musi byt v rozmezi masky site kterou mas na routeru nastavenou.

adresa 192.168.1.255 je v běžných sítích tvořených domácími routery (v drtivé většině maska 24 bitů) adresou broadcastu.

Možná by bylo vhodné, kdybys neexperimentoval a použil přidělení adresy z DHCP serveru, který je určen právě pro mudly, kteří nerozumí jak funguje TCP/IP.

ujasni si, jaká je ip routeru.
jestli má 192.168.0.1 (a typickou masku 255.255.255.0), pak se žádné zařízení s ip 192.168.1.xxx přes něj nedostane ven ani na pc s dhcp nastavením.
když tomu nerozumíš, přestaň nastavovat ip ručně a bude ti to fungovat, všechna zařízení na sebe uvidí.

jestli někde potřebuješ pevnou ip:
- na dhcp serveru v routeru provedeš rezervaci ip podle mac adresy síťovky
- nebo ti konečně dojde, v jaké síti je router a podle něj ručně nastavíš správnou ip, masku, bránu, dns

A když má 192.168.0.1 tak rezervaci můžu vytvořit i pro 192.168.1.x ?

a jak by sis to tak představoval?
nerad bych se tě dotknul, ale i ten router má zřejmě víc inteligence než ty jako správce.

buď z nějakého důvodu potřebuješ na jednom krámu mít právě adresu 192.168.1.250 - potom potřebuješ změnit i adresu routeru do sítě 192.168.1.x
nebo to nepotřebuješ a jen trváš na pitomosti.

rezervovat si pevnou ip na dhcp je běžná vlastnost u všech routerů.

Když má IP 192.168.0.1 a masku 255.255.255.0, tak si rezervačku pro 192.168.1.250 udělat nemůžeš, protože je to mimo adresní rozsah DHCP v routeru. Pokud chceš používat 192.168.1.250, změň adresu routeru na 192.168.1.1. To bude nejjednodušší. DHCP se obvykle nastaví do správného rozsahu samo.

edit:// 192.168.1.255 je nesmysl, pokud je maska nastavená na 255.255.255.0, tak je použitelný adresní rozsah od 192.168.1.1 do 192.168.1.254.