Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bootování

Dobrý den,
mám menší problém s bootem systému. Nedávno jsem do PC dával nový SSD a přeinstaloval winy, takže jsem původní normální HDD formátoval a nové winy nainstaloval na SSD. Po spuštění byl samozřejmě D (normální) prázdný a na SSD byly winy (kdo by to čekal)... Problém je v tom, že při spuštění systému se vždy objeví, jaký win chci vybrat a jsou tam na výběr 2 (dvakrát Win7)... Jeden je funkční, druhý je "poškozen"... Zkusil jsem to řešit úpravou bootu v BIOSu, ale když jsem určil, že se bude bootovat jen z SSD (primary 1) a z HDD ne a zakázal bootování z jiných složek než SSD, tak win vůbec nenajel...
Není to nějaká strašná věc, zmáčknout při startu ten enter, ale asi pochopíte, že bych to raději nedělal...

To ze sa ti ukazuje na zaciatku aky Windows chces spustit je to ze si ten DRUHY disk zle zformatoval a a ostaly ti tam neake veci zo stareho Windows co boly na tom starom klasickom disku HDD. To potom preto jeden je funkcny a druhy nie.
------
Alebo druha alternativa je ta ze si neako blbo nainstaloval na ten tvoj SSD disk ten Windows.

Najprv skus tak spravit ze ODPOJ ten stary HDD (aby si mal zapojeny iba ten SSD) a potom spusti system ci ti tiez ukaze tu volbu na dva Windowsy.
------
Ak neukaze tu volbu tak potom si ozaj zle zformatoval ten stary disk(HDD).
Ak ukaze zase tu volbu tak ja by som na tvojom mieste znova na ten SSD nainstaloval nanovo Windows ale tento krat ho nainstaluj tak ze odpojis ten stary disk (HDD)a pripojis ho az ked budes mat nainstalovany Windows.

Zavadec systemu ti zustal na starem disku. Mozna to dokaze opravit win cd (odpoj ten stary disk a nabootuj z instalacniho DVD a vyber opravit system). Popr nejakou stahnout na flashku nejakou bootable utilitu.

Ikona tento počítač otevř levou myší,pak vlastnosti,upřesnit nastavení systému,pak v upřesnit nastavení systému zrušit zatržítko u času doby čekání na spuštění a jako hlavní si nastav ten co funguje. Nebo utilitkou easyBCD,tam je to jednodušší.