Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SSD+HDD místo mechaniky-problém

Ahoj všem,
Moc prosím o odpovědi na můj problém ohledně SSD disku, řeším to už hroznou dobu...

Zapojil jsem SSD místo hlavního disku a na původní hlavní disk jsem koupil box, který jsem zapojill místo DVD-ROM. Poté jsem migroval WIN 8 na SSD a vše ohledně systému funguje bezchybně.
Problém nastává při práci s původním diskem, zapojený v DVD. S tím jde pracovat pouze chvilku, potom se jakoby vypne a znovu po chvilce se zapne (je slyšet zvuk nabíhání disku). To se při další práci opakuje.

Zkoušel jsem prohledat všechno nastavení ohledně zapínání/vypínání disku a disky by se mi neměly vypínat.
Také jsem zkoušel zapojit disk zpět na původní místo a SSD do boxu místo mechaniky a v tomto případě fungují oba disky bezproblémů-

Moje otázky zní:
Nevíte prosím, kde by mohla být chyba, aby šel zapojit SSD na hlavní místo a původní disk místo DVD-romky a vše pracovalo správně?
Kdybych nechal takto zapojené disky, nebyl by tak využit naplno potenciál SSD disku (rychlost)?Bylo by to poznat?
Mělo by toto zapojení vliv na výdrž baterie v notebooku? (to je asi kravina, ale zajímá mě to)

Mám Lenovo ideapad Z50-70 starý tak půl roku.
|Děkuji moc za odpovědi.
Shooo

Koukal jsem do BIOSu a tam nic takového nemám.
Mám od Lenova nainstalovaný "Energy Manager". Koukal jsem do všech možných nastavení v tomto programu a zmínka o tom, že by to vypínalo mechaniku jsem tam nenašel.

Nevíš prosím, jak by se dalo zjistit, jestli mi to nebo něco jiného nevypíná mechaniku?
Přendavat zpátky SSD a HDD při odinst energy manageru, kdyby to nemělo jít se mi moc nechce:-/
Díky

ODD je "optical disc drive", to je nicnehovoriace oznacenie. (keby tam bolo napisane "zero power ODD" alebo ZPODD tak to by potom bolo ta fcia co mas na mysli. Neviem zhlavy niekedy sa to da deaktivovat aj v BIOSe, ale vseobecne treba googlit ze jak presne to funguje ptz to je komplexnejsie. Je tam asi tusim na konektore potom aj nejaky extra pin ktory indikuje Windowsu a BIOSu cosi (na nom moze potom s tym ramcekom aj "plavat" logicka uroven a tym padom sa to moze nahodne zapinat a vypinat, ale pochybujem ze zrovna toto je jeho problem. A malo by to ist tusim deaktivovat nejak, mozno aj v OS)

Neviem ci sa to da niekde nastavit ale hladaj si v spravci zariadeni u disku alebo u sata radica nejake karty o powermanagemente a odskrtni to.
Ale mozes tam mat aj kolisajuce napatie alebo blby kontakt na konektore apod, ptz ak s tym zrovna pracujes (kopirujes) tak by sa to uspavat nemalo, to je potom skor problem s napatim alebo kontaktami apod. Bol ten ramcek urceny presne pre ten notebook, alebo je to cosi cinske? Vseobecne to mas dost tazko riesitelne, skusit iny ramcek, alebo proste ten disk strc do USB ramca a nemaj ho neustale v ntb.