Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno digitální Tv

Přeji dobrý den. Nedávno jsem dával do poradny dotaz týkající se ,,jak připojit set-up-box k PC přes RS-232 s názvem - digitální Tv´´ a dospěl jsem k tomu (od lidí kteří mi radili), že to nejde. Tak byh měl dotaz jestli by to šlo přes video kabel (s-video výstup u set-up-boxu nemám), když nemám žádnej video vztup (Tv-kartu si kupovat nechci). Jak už mi poradili, tady jsou technické ůdaje: set-up-box - MODEL:XS-DVBT-99RS/XS-DVBT-99R, DVB-TSet-up-box značky X-Site (dávám sem ůdaje dosežené z obalu výrobku). PC - pracovní pamť 255MB, grafická karta NVIDIA GeForce 6200 (256MB), Hodnota CPU typ AMD Athlon XP- 1917 MHz (11.5 x 167) 2600+. Proim poraďte a děkuji.

Rozmyslas aj trochu co pises?
Neviem cez co to chces akoze pripajat, ked nemas video vstup, a set-top-box nema ziaden vystup...
Kabel od anteny do PC nestrcis, musis mat TV kartu. A aj keby set-top-box mal video vystup, tak nejaku TV kartu si kupit musis ci chces alebo nie, inak ten signal do PC nedostanes.

aj amater by mal premyslat. seriak je len kvoli diagnostike zariadenia. v ziadnom pripade nesluzi na prenos obrazu. to ti uz bolo povedane.
zariadenie ma koaxialny vystup. v principe je jedno ci ma svhs alebo koaxial pretoze teba zaujima protistrana a to je pc. na pc ziaden vstup nemas takze s tym nic nespravis.
takze bud si kupis vivo kartu, alebo tv kartu alebo specialnu kartu na s analogovym vstupom (v tomto poradi stupa aj cena).
na usb zabudni pretoze pleties hrusky s jablkami.

Ale dolezite je ci tvoja videokarta ma videovstup, potom by si nemusel nic dokupovat.
Samozrejme ze existuje aj videovstup do USB (www.google.com a zadaj si tam USB video grabber), ale bude to stat podla mna tolko co TV karta. S videgrabberom budes moct do PC nahravat len ten ten kanal ktory mas zapnuty na settopboxe. Ak chces pozerat na TV iny kanal ako na PC potrebujes TV kartu s podporou DVB-T (TV "karty" existuju aj do USB (hladaj USB DVB-T tuner))

P.S. este je dolezite co myslis tym "video-vystup" u settopboxu, je to nejaky remodulovany antenny vystup (antenny konektor - v tom pripade by ti nepomohol video grabber), alebo je to konketor scart/cinch alebo co presne - kam to strkas do TV?

Tak kam chces strcit ten videokabel ked nemas v PC ziaden videovstup? (aka presne je to grafika, vyrobca/typ presne - nemas na nej tzv "ViVo" (video vstup/vystup)? )
Ak by si mal digitalnu kameru a v PC firewire port, tak by to slo cez kameru a firewire.

Signál z set-top-boxu jde také ze SCART konektorů a S video podle všeho taky má : http://www.vltava2000.cz/datram/goodsdetail.asp?str GoodsID=25654245
Předpokládám, že tvoje grafická karta je integrovaná na desce a nemá žádný konektor na vstup video signálu. Znovu ti navrhuji nejlepší řešení- koupit do PC DVB-T kartu a získat tím druhý přijímač a možnost bezproblémového nahrávání. BTW (= mimochodem), přidej do PC víc paměti, 256 MB RAM je fakt málo!