Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prepis VHS pomocou DVD rekordéra

Zdravim . Potreboval by som poradit. Chcem zdigitalizovat sebe a svojim znamym stare VHS pasky rôzneho druhu od svadieb az po nahrate serialy. Kedze sa jedna o väcsie mnozstvo firma nepripada v uvahu.Skusal som to prostrednictvom USB prevodnika ale s kvalitou som nebol spokojny. Tak by som chcel skusit prahravat pasky pomocou kvalitneho DVD rekordera. Jedna sa o rekorder znacky pioneer DVR-560H-K v pôvodnej hodnote asi 400e a mam moznost ho zakuput za 90e . Mylite si ze to bude dobre fungovat aj pri starych paskach alebo to nie je velmi dobre riesenie ? Vďaka za kazdu radu .

Námetom pre mna bolo toto video .Mna len zaujíma kvalita tých napaláneých dvd v rekordéri . Lebo taký filme je fajn bez trasenia ale také homemade videá neviem akoby nato zareagovali. Vďaka. Tu je link na to :watch

Ale tak prakticky by mala byť kvalita rovnaká na DVD ako na VHS nie ? Lebo keď som to robil cez ten USB prevodník kvalita video bola o dosť horšia ako samotné VHS video . Preto sa to chystám riešiť týmto spôsobom. Len ide o dosť veľku investíciu preto som to chcel overiť tu medzi odborníkmi. Pekný večer .

Kvalita VHS je z principu mizerná:

The horizontal resolution is 240 lines per picture height

Kvalita analogového vysílání v PAL je 625 linek na snímek.
Prostě z VHS se žádná kvalita nezíská a myslím, že nemá význam kupovat DVD rekordér. To nemluvím o tom, že zvuk je monofonní, nahrávaný do tenké podélné stopy a stáří s těmi kazetami dozajista udělalo své.
Jiné by to bylo, kdyby šlo o S-VHS, tam byl obraz na úrovni PAL vysílání a zvuk byl v šikmých stopách a stereofonní s podstatně vyšším rozsahem.

Na seriály (pokud to nejsou nějaké fakt rarity) bych se vykašlal, při přehrávání na velké obrazovce (a ne monitoru počítače) to bude nekoukatelné... Koupě rekordéru, resp. rozhodnutí je na vás, když mu nic nebude, tak poslouží ještě nějakou dobu.
Rozhodně bych si ale od toho rekordéru nesliboval, že nějak extra stoupne kvalita obrazu a zvuku.

Ale ne, já vám neříkám, že se do toho nemáte pouštět. Jen říkám, že koupě rekordéru nezajistí kvalitu; kvalita VHS je fakt z dnešního pohledu mizerná. Seriály klidně známým postahujte z netu, strávíte s tím méně času a bude to kvalitnější.
Koupě rekordéru z druhé ruky s sebou nese typická rizika nákupu použité věci.
Určitě pak nic nezkazíte, když video zevnitř vyčistíte, pásková dráha nejspíš bude zanesená bordelem a to může kvalitě trochu pomoci.

A co je špatně na kvalitě videa přeneseného přes USB převodník?
Není špatný obraz způsoben videorekordérem?
Nejdříve bych asi zkusil připojit video přímo k TV a ověřit kvalitu VHS kazet.

No ostrosť obrazu sa výrazne znížila . Video bolo ako keby vo formáte 3gp. Konkrétne je to tento prevodník.http://www.aliexpress.com/item/Hot-sell-USB-2-0-Vi deo-Easycap-TV-DVD-VHS-Capture-Card-Audio-AV-Easie rcap-Adapter/32568272272.html?spm=2114.01020208.3. 29.M1RDHp&s=p&ws_ab_test=searchweb201556_3,searchw eb201644_1_10001_10002_10005_10006_10003_10004_62_ 61,searchweb201560_8,searchweb1451318400_6151

Ja by som len proste potreboval udržať aspoň taku kvalitu ako je na VHS aby som nikde nestratil . Vďaka

USB rádobypřevodníky mají tolik nedostatků, že je špatně všechno. DVD rekordér je z dostupných řešení to nejlepší. Je ovšem třeba si při koupi z druhé ruky uvědomit, že vypalovačky (kterou takový rekordér obsahuje) mají omezenou životnost a může se klidně stát, že rekordér po pár DVD klekne. Ale to je riziko koupě z druhé ruky obecně. A jak tu kdosi píše - filmy a seriály lze většinou najít na webu ve slušné kvalitě a to se potom nevyplatí digitalizovat staré VHS.

I Pioneer má svoji životnost, tedy především laser v mechanice. Ale nechci malovat čerta na zeď, jen jsem upozornil na možnost. Skutečně použít na digitalizaci VHS DVD rekordér je pro amatéra to nejlepší řešení. Jen je potřeba nepoužívat různé "longplay" režimy při záznamu, ale nahrávat s maximální kvalitou - většinou se nazývá HQ (datový tok 9,4 Mbps).

Ten Pioneer je vynikající stroj /pokud je v pořádku/, nevím, ale jaké máte VHS video.Přístroje propojte tím nejkvalitnějším způsobem, jaký umožňují - komponentní video RGB,RGB scart,S-video
a v nejhorším kompozitní video http://ppk.chip.cz/cs/poradna/kompozitni-video-vs- komponentni-video.html - na DVD rekorderu nastavte kvalitu na dvě hodiny záznamu, tedy standartní DVD. Kvalitu VHS kazet nezhoršíte, bude stejná, někdy i mírně lepší. Pokud byste k tomu měl i kvalitní analogově-digitální převodník, /např.bývalé kamery Sony Digital 8 s otevřenými vstupy/, bylo by možno obraz ještě mírně vylepšit-zklidnit, ale to už je jiná věc. Archivovat je dobré na DVD-RAM, pro běžnou potřebu vypálit na DVD-R.