Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výkon zdroje Corsair CX500

Zdravím všechny,

jen mě tak napadlo, že se poptám co můžu od tohoto zdroje čekat. Nějakou dobu jsem ho používal v konfiguraci:

AMD FX 8320 @ 4,0GHz
7850 @ 1050MHz
4x DDR3
M5A97
3x HDD, nějaké větráky...
Fractal R3

Na přelomu roku jsem si pořídil grafiku R9 280x (250W) OC verze Gigabyte windforce.

Všechny komponenty jsem nastavil na základní nastavení, grafika jede od výrobce na 1100MHz.

Chtěl jsem se zeptat, zda-li mám mít o zdroj obavy, protože je skoro na hranici, ale hry jedou výborně, sestava je stabilní, bez žádného zpomalení nebo zamrzání. Odzkoušeno ve Furmark. Zdroj vyfukuje při rozumné pokojové teplotě na omak studený vzduch, při 27 stupních v pokoji už je to trošku znát, ale třeba u druhého kompu, kde mám nějaké P4 3,2 a 350W shit_zdroj to v zátěži skoro hoří.

Je tento zdroj pro mou sestavu oukej, nebo mám pořídit např. 750? Děkuji.

500W zdroj by mel stacit, otazka spis je na kvalitu zdroje a zda uz ho nemas tak dlouho, ze by potreboval vymenit za novy. Osobne se mi zrovna tento zdroj moc nezda a asi bych ho po cca. 4-5 letech provozu vymenil.

Ahoj,
nechci zakládat zbytečně nové vlákno, tak se zeptám tady. Již třičtvrtě roku moje sestava (viz. dotaz) pracuje bez problému. Akorát při přetočení CPU na 4,2Ghz se mi jednou za 2 týdny nahodile stávalo, že jsem dostal BSOD. Bylo zvláštní, že se to stávalo i v úplném klidu PC. Někdy jsem hrál 4 hodiny v kuse a pohoda a někdy jsem koukal na film a počítač spadl. Po nastavení na default vše pracuje už 4 měsíce, jak má.

K dotazu.
Hodlám si pořídit nový zdroj, protože si chci pomalu a jistě na jaře/v létě koupit nové prkno + CPU a RAM. Tomuhle už přestávám věřit. Když by mi to odkouřilo 3 roky starý PC, tak budiž, ale nové věci už vyžadují nový zdroj :-).

Přemýšlím o:
1. Seasonic G Series 550W, - https://www.alza.cz/seasonic-g-series-550w-d458027 .htm?catid=18849176
2. Seasonic G Series/650W, - https://www.alza.cz/seasonic-g-series-650w-d458060 .htm?catid=18849176
3. Corsair CX650M, - https://www.alza.cz/corsair-cx650m-d4121228.htm?o= 1
4. Corsair RM650i, - https://www.alza.cz/corsair-rm650i-d2923969.htm?o= 5?brItem=0#recenze
5. Seasonic S12II-520W - https://www.alza.cz/seasonic-s12ii-520-d457141.htm ?o=1

Nejlépe mi z toho vychází zdroj č.4, ale ta cena je brutální. Seasonic je zase značka. Mám poměrně žravou kartu a bojím se, jestli 600W mínus stačí... ikdyž je pravda, že můj stařičký CX500 si s tím poradil bez OC dobře, (pokud nejsou pády PC způsobeny právě ním).

Výběr nechám na někom znalejším. Já jsem ve styku sice s hodně počítači, ale většinou jsou to šediváci, kde stačí 400W šedivák od Seasonicu.

Předem děkuji za pomoc!! :-)