Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ovladač pro pioneer dvd-rw dvrtd11rs

Ahoj,
po instalaci win10 mě systém nenajde dvd. Když jsem koukal do správce zařízení mám u tohoto ovladače malý otazník.Zkoušel jsem dát instalaci ovladače jak z pc tak z it ale někde mě to žádný nenašlo.Nepomohl by mě prosím nikdo najít tento ovladač? Když to hledám pořad nacházím jen ty programy jako Driver Updater Pro a mám strach abych si do pc nenatahal i nějaký ten bordel nebo mě to tam neudělalo ještě větší paseku. A na stránce výrobce jsem taky nic nenašel.

programy jako Driver Updater Pro

všem podobným vyhledávačům driveru se vyhni.

ovladač sata je součástí "driveru chipsetu", který se ti nejspíš po update windows nemusel správně aktualizovat.
ne webu výrobce základní desky stáhni verzi pro w10. teoreticky může být i v balíku pro starší win, nebo se dá vyhledat u výrobce chipsetu.
pro novou detekci dvd můžeš mechaniku přepojit do jiného sata portu.
nepoužíváš nějaký konfliktní soft (ovladač) pro virtuální mechaniku?

Mohl by jste mě poradit jak to vrátím zpět na w8? Nemám právě instalačku byl v notebooku už nainstalován a když zkouším bod obnovení mám tam poslední ten v den přechodu na w10 a ten mě píše pořád nějakou chybu a starší bohužel nemám.

BTW. ovladacmi to najskor nebude, ptz DVDROm ziadne nepotrebuje, a sata ovladace najskor ma, inac by ani nenabootoval. Bud blbne ZPODD (lebo ma ten crep nahovno nieco v ACPI) alebo ma nejaky soft na virtualy jak pisal brtnik. Alebo moze urobit cistu instalaciu W10, co ale neprinasa ziadnu pridanu hodnotu. Ked si zoberem napr. ze hodina cloveka stoji 100e, a MS 100milion ludi zbytocne zamestnal na 2-3 hodiny, tak tym sposobil celosvetovu ekonomicku skodu 20miliard e, a uplne zbytocne (tie pocitace fungujovali bezchybne). A predava to este ako super vec a este to aj nanucuje. Je to ekonomicky normalne?