Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Existuje kniha "Zaklady Linuxu pro blbce a uzivatele XP"?

Ahoj,
viz nadpis :-) - Kubuntu me zaujalo natolik, ze bych vam byl vdecny za tip na kvalitni knihu v cestine, ktera by mne jako Unixem nedotceneho cloveka uzivatelsky hloubeji znaleho Win95 - XP byla schopna vysvetlit:

- zakladni rozdily mezi Linuxem a Win (kam se podely Program Files? Proc jsou Windows ve slozce "Windows" a Linux neni ve slozce "Linux"? A kde teda je?)
- filozofie prace na Linuxu (k cemu Root a proc je dobre nebyt prihlaseny jako Root, kdyz nemusim?)
- zakladni pojmy (co prinase Ext2,3 oproti FAT nebo NTFS?, co je to balicek? Proc se anti-linuxaci s oblibou ohaneji "neustalym kompilovanim jadra"?)
- jak si nainstalovat do Linuxu program stazeny z netu
- co v Linuxu muzu a co naopak nesmim
- jak Linux zabezpecit proti virum a utokum atd. (ja vim ze to je bezpecny system, ale...)

Skutecne preferuju klasickou knihu - nevim proc, ale stoh vytisknutych papiru z netu zhorsuje mou vnimavost o 50% a studovat "z monitoru" je teprve zabity cas.
Pochopitelne kniha by mela byt stale v distribuci na uzemi CR.

Dekuji.

Mandriva Linux 2007 CZ. To pre vrtákov, čo by povedali, že som nedal novú knihu. Je tam všetko, čo chceš vedieť, akurát, že je to Mandriva.

Výhody:
Všimol som si, že obsahuje 2 inštalačné DVD miesto jedného. Po študovaní knihy som pochopil. Na DVD sú nejaké programy navyše ako LinDVD, VMware a podobne. Či sú to plné verzie alebo skúšobné, to som ešte neskúšal. Kniha je doslova pre debilov, lebo len inštalácia je rozpísaná na štvrtinu knihy.

Nevýhody:
O iných Linuxoch sa tam nedočítaš.