Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nežádoucí aktualizace data složky

Mám adresářovou strukturu archivních dat a když vlezu do adresáře (složky), který má datum třeba
1.1.2000 a otevřu v něm nějaký soubor (jen se do něj podívám - nic neukládám, neměním), tak se datum toho adresáře změní na aktuální - nelze toto chování změnit tak, aby se časový údaj adresáře (složky) od jejího vytvoření již neměnil?
Mám pocit, že XPéčkách se to nedělo, že to dělá až Win7 (Win7 Pro 64bit).
Děkuji

Ne nerozumime si.

Slozka se vytvori s nejakym datem vytvoreni, to se nemeni, kdyz do ni neco zapises, tak se zmeni datum modifikace a potom je mimo jine i datum pristupu a to se zmeni vzdy, kdyz do slozky vlezes. To je ocekavatelne chovani a takto to na Windows 7 funguje. Nechapu co si to vymyslis za podivnost.

TC momentalne u sebe nemam, ale predpokladam ze ano.

V pruzkumnikovi na tu listu s datem, typem, velikosti, ... kliknes pravou mysi a nastavis si tam co potrebujes.

Pokud to tak chces vsude, tak pak musis do moznosti slozky a zobrazovat pro vsechna okna, ikdyz mam pocit, ze tohle funguje jen v WinXP. Holt pouzivat jiny manazer, treba ten TC nebo Double Commander nebo jiny.

Ano, potvrzuju, že datum se změní jen když v té složce otevřu nějakej office soubor (jen se do něj podívám - nic neukládám, neměním). Pokud v ní otevřu např. obrázek v Corelu, tak se datum nezmění.
Pátral jsem v Total Commanderu jestli tam jde něco takovýho nastavit a nenašel jsem :-(
V možnostech složky (obecně pro všechna okna) jsem taky žádnou možnost nenašel.

V TC to nastavenie tusim je, ale je to nastavene spravne na datum zmeny. U teba sa asi fakt meni datum zmeny, lebo office je dementny. On si tam vytvori docasny lock subor. Skus si nastavit office, nech to vytvara inde (googli si ze office lock file placement alebo podobne, neviem zhlavy nikdy som to nepotreboval)

Inac len tak mimochodom neviem preco ti to vadi, zalohovanie sa riadi lepsie archive flagom u suborov, alebo datumom u suboru, datum u zlozky je nepodstatny.
Neni to porucha, je to "by design" (office potrebuje vediet ze ci ten subor uz neni otvoreny inym uzivatelom, ptz potom by ste si to navzajom prepisovali a jeden by zmazal zmeny druheho, a preto tam vytvara subor a preto aj musi byt v stejnej zlozke jak doc subor - kvoli moznemu pristupu cez siet apod, potom ine spolocne uloziste neexistuje)