Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Notebook a grafický výstup na dva monitory

Zdravíčko,

mám zkušenost jen ze stolních mašin, tak se pro jistotu potřebuji zeptat.

Když má notebook 2 grafické výstupy, může zobrazovat na obou externích monitorech?

Notebook má VÝSTUPY VGA + HDMI (foto).

Konkrétně jde o model HP ProBook 450 G2.

Netuší někdo, zda dokáže zobrazovat na dvou externích monitorech 2 rozdílné plochy (tzv. rozšířenou plochu. Nechci duplikaci)?

Díky za postřehy.

Nazhavil som google a tuto jeden pise ze to na tom probook 450 g2 nevie nastavit aby to slo na oba
http://h30434.www3.hp.com/t5/Notebook-Video-Displa y-and-Touch/hp-probook-450-g2-vga-and-hdmi-with-du al-monitors/td-p/4976692
tak bud je on lavy, alebo to tam v tomto je zapojene nejak divne. :) Este treba zhavit google trochu viac...

P.S. v manuali o tom tiez nic neni, pojednavaju len separatne VGA+interny, alebo HDMI+interny, ne HDMI+VGA. To neznamena ze to nejde, ale je nemozne povedat ci to pojde alebo ne, ak clovek nema pred sebou ten konkretny NTB.

Tak na to jsem se samozřejmě už díval dopředu.

Borec zapojuje VGA za chodu.
//edit
Tak ona je to nějaká studentka.

Další otázkou je, jestli tam má drivery.

U jakéhokoliv moderního, stolního PC funguje VGA + HDMI současně.
Takže bych se divil, kdyby to HP domrvil a nefungovalo to.

Nižší typ HP notebooku s tím problém nemá, ale taky je pravdou, že tam není
grafika integrovaná Intel, ale AMD.
Zkrátka, mám z toho pocit, že kdyby to nešlo, tak to by hoši museli něco hoodně doprasit.

napisem to takto: Broadwell by mal mat k sebe southbridge HM8x alebo QM8x (stejne jak haswell) a ten southbridge este ma na sebe priamo piny VGA out (az od skylake to uz neplati, ten nema na chipe uz VGAout vobec). A HDMI ide rovno z CPU. Pripadalo by mi hodne idiotske keby to vyrobca nezapojil rovno na chipy (a teda su to potom osobitne interfejsy ktore normalne sa daju simultanne pouzivat), ale ze by to tam bastlil nejak prevodnikom na jeden vystup to by museli byt asi prasteni. Ale garantovat ti neviem nic, nie som HP :-)
Nemusi to ist prepinat cez Fn+neco, ale v pravy klik na plochu alebo v intel ovladacoch by to mohlo/malo ist nastavit na kombinaciu jaku chces.