Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno pripojeni

Dobry den. Na to, že platim za rychlost downloadu 256 kbps a pritom mam jenom 200, jsem si zvykl(pry se to spravi do konce dubna-uz je na case). Ale to, co se my stalo ted-mam jenom kolem 15(!!!) kbps download a 135 kBps rychlost pripojeni (z puvodnich 1600-1700). Nevite prosim nekdo, cim to je?? Nevim, jestli je problem u me anebo u Telekomu. Mam adsl. Diky za pripadne info.

co? Si to prosimta po sebe precitaj. Mas 256kbps, pritom mas 200kbps, a ide ti to 15kbps alebo 135kBps namiesto 1600kbps? V tom mas trochu chaos, tak co vlastne plati?
A poriadne si premysli ci pises o bitoch alebo o bajtoch (bajt = 8bitov, teda cez 256kbps prenesies maximalne 32 kilobajtov/s (to je pravdepodobne to co nazyvas "download", u 256kbps pripojenia mas teda "download" maximalne 32kbyte/s). Ak si mal doteraz 1600kbps namiesto 256kbps, tak to bola fakt chyba Telecomu ale v tvoj prospech, a teraz ju napravili :)

jo tak tak jsem si v tom udelal jasno. Normalne mam rychlost pripojeni 1600-1700 kbps a stahovani dat 200 kBps (i kdyz mam mit tech 256). Ted mam pripojeni 135 kbps a stahovani dat 15 kBps. Tak, doufam, ze jsem zase neudelal chybu:-) Ale asi to bude fakt tim, ze jsem toho tento mesic dost stahl...uvidim na zacatku kvetna

i kdyz mam mit tech 256

- to si prave nepochopil, rychlost pripojenia sa udava spravidla v kbps (kilobitoch za s), takze mas mat 256kbps pripojenie a teda v bajtoch (to co nazyvas "download") max. 32kBps. Pozri si v zmluve s telecomom ze co presne ti tam pisu.
Takze ak mas mat 256kbps pripojenie tak si to mal doteraz ca. 6x rychlejsie ako si to mal mat, teraz to mas ale uz ozaj pomalsie ako by si to mal mat (ak mas teraz len 135kbps).

Ak si tahal prilis vela moze to byt aj automaticke obmedzenie kvoli tzv "FUP" (fair user policy), v tom pripade by sa to malo v novom mesiaci (FUP obmedzenia byvaju pocet dat za mesiac) automaticky zas zrychlit.

jo ja jeste jenom dodam ze platim za 256 kBps, obycejne mam 200 kBps a ted mam jenom 15kBps(to bude asi to FUP), takze to, ze mam jenom 200 neni rozhodne v muj prospech. Proste misto 254 kBps download mam obvykle 200 kBps download