Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obnovení systému windows 7

Zdravím,
Měl jsem windows 7, i klíč, a měl jsem jej nainstalovaný na jednom HDD.

Ale nastal problém, když PC umřel, zůstal fungovat jen HDD, a já ztratil klíč.

Věc se má tak, že jediné co teď mám, je HDD s windows a nemám k němu klíč.

Když dám HDD do nového PC, tak se windows nerozběhne, hledá chyby, a nakonec napíše že se nemůže automaticky obnovit. Žádné zálohy, kopie, nebo něco na tom disku nejsou.

Můžu nějak nainstalovat nový windows, a použít klíč, který má ten nainstalovaný?

Prostě Mám HDD s nefunkčními, ale zakoupenými windows, a nějak je potřebuju rozchodit.

Díky za odpovědi.

zakoupený Windows umřel s původním HW, na který byl zalicencovaný. Nainstalovat jej na druhý PC legálně nemůžeš, nemáš ani nálepku COA, takže v podstatě už žádné Windows nemáš.

Je mi líto.

Pokud se rozhodneš instalovat Windows (polo/ne)legálně, budeš potřebovat z té původní instance vybagrovat product code. Pak lze použít libovolné instalační médium pro danou verzi Windows.

Takže je kravina windows nainstalovat na kompl, na kterém ten systém nechci? To si jako koupím systém, a hned tím zruším jeho licenci tím, že jej nainstaluju na PC, kde už windows dávno je (jen prohodím disk) ??? To je ale pěkně retardovaný.

skôr je retardované inštalovať win na počítač kde už win dávno je, a ano je to kravina inštalovať win,keď ho nechceš.....prehadzovanie diskov nieje inštalácia,u OEM licencie je po aktivácii trvalo užívatelská licencia spriahnutá s hardwarom,na ktorom bola prevedená prvotná aktivácia,čo sa na tom nedá pochopiť ? prenos licencie na nový počítač umožňuje Retail verzia win,ktorá je drahšia ako OEM verzia,práve z toho dôvodu,že je oficiálne použitelná znovu na novom počítači,pokal starý doslúži.....