Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní PC do 26 000 - 27 000 Kč .

Zdravím všechny,

po delší době jsem se konečně rozhodl ke koupi nového stolního (75% herního) PC.

PC budu využívat nejvíce na hraní her v dobrém rozlišení, ale i občastného renderování videí, práci v graf. programech, ale to tak z 25% max.Hluk mi nevadí, pokud to nebude startování tryskového motoru.Taktování v nejbližší době neplánuji, ale rozhodně se mu nebráním, do budoucna na to asi stejně přijde... :D

OS i periférie již mám a monitor do této ceny nezahrnuji, později dokoupím zvlášť.

Předem děkuji za jakékoliv odpovědi, nebo rady při výběru.

PS : Mám tu dvě hotové sestavy, pro kterou by jste se rozhodli vy? popřípadadě jestli doporučíte úplně něco jiného, ale rád bych dnes poslal objednávku, tak bych si rád vybral mezi těmito dvěmi.

Děkuju , s pozdravem Powersss.

A:
chladic ne, radeji ten z B
zdroj ne, radeji ten z B
na taktovani lepsi drazsi desku, jinak ok
na hry je SSD 128GB malo, ale jinak je dobre

B:
hrozna deska, tu urcite ne

Jinak u obojiho bych radeji zvolil GK R9 380X nebo R9 390, ale pokud budes kvuli DX12 hram stejne casem menit, tak staci urcite i ta vybrana.

Omlouvám se že píší až teď, ale bohužel nastaly zdravotní potíže a byl jsem mimo internet.

Takže bych tedy vyměnil desku, nebyl by si tak hodný a nějakou mi doporučil?

PS: Schánim nějaký 24 palcový monitor na hraní her, popřípadě nějaký ten film do 6k, neporadil by mi někdo?

nechces se prastit pres kapsu a koupit neoc poradnyho?

http://www.czc.cz/eizo-foris-fs2434-bk-led-monitor -24/157149/produ

http://www.czc.cz/eizo-ev2450-bk-led-monitor-24/16 3440/produkt

http://www.czc.cz/nec-e243wmi-led-monitor-24_2/148 188/produkt

http://www.czc.cz/dell-u2415-led-monitor-24/162131 /produkt

http://www.czc.cz/iiyama-xub2490hs-b1-led-monitor- 24/179402/produkt

Jinak na hry staci 1920x1080, na grafiku je lepsi 1920x1200, jsou o neco drazsi, nektere jsem vyhodil sem, dalsi pripadne nahodim, kdybys se rozhodl pro lepsi. :-)

Možná bych ještě dodal, že bych raději volil klasiku, do budoucna bych rád pořídil ještě jeden monitor a mít jeden prohnutý a druhý normální se mi moc nechce, raději aby měl menší rám okolo displaye, něco jako si doporučoval http://www.czc.cz/lg-24mp77hm-p-led-monitory-24/17 0858/produkt . Bohužel momentální budget mi dovoluje vzít něco okolo těch 6k a třeba do budoucna vzít nějaký herní 120Hz.

Redmarx - Ten první odkaz již bohužel nejde a značku iiyama neznám, máš s ní nějakou zkušenost ?:)

A co je na této sestavě špatně? Ono je to těžké, když jsem psal o pomoc s výběrem zhruba na 5-6 stránek a fór zabývajících se skládáním pc nebo IT tématikou a dostal jsem zhruba 20 různých návrhů na sestavení PC a skoro v žádném případě nebyly komponenty totožné...

namatkou:

SSD - smejd
HDD - se fakt poved :-D
Zdroj - jako vazne?
Monitor - TN

Proste to slozit sam neumis, priznej si to a vyber neco od M-Pola, co tady dava lidem rady, ma letitou praxi a teda to bude vzdycky o hodne lepsi nez tve lajcke pokusy. Nebo si to cos vymyslel kup, nas to nikoho bolet nebude.

Redmarx - > Já nikde nepsal že to umím, právě že naopak, psla jsem že se v sestavování PC nevyznám a proto jsem se obrátil na lidi na forech.Ani jednu sestavu jsem já neskladal. :) Ale je to jak již někdo zmínil, každý si předstaavuje herní PC jinak a každý tam dává jiné komponenty, nikdy se nezavděčí člověk všem. Jaký jiný zdroj by tedy byl optimální, nechci už překopávat celou sestavu a znova začínat od 0.PC je furt jen stroj a za 2 roky bude pro hráče takřka nepoužitelný, ale já chci pC na kterým si zahraju a občas vyplbnu v grafických programech + nějaké to renderování.

jednoznacne zdroj Seasonic nebo pripadne Gold Chieftec nebo i ten drazsi EVGA.

SSD - Crucial, Transcend, Samsung, Intel, Sandisk - jiny znacky nebrat!

HDD - tam mas misto disku notas! :-D

Monitor ber nejakej levnejsi IPS, do 6.000,- neco najdes. TNko za 6K vezme jen idiot.

každý si předstaavuje herní PC jinak

To nic nemění na tom, že kvalitní komponenty zůstanou i nadále kvalitními, takže by stačilo držet se prověřených věcí a nekoukat na to, co kdáká někdo okolo.

PC je furt jen stroj a za 2 roky bude pro hráče takřka nepoužitelný

To je nemalá hloupost. Pokud si postavíš PC alespoň trochu vyšší třídy, pár let si s tím vystačíš.

K tomu tvému "návrhu":
Nevím, nesčítal jsem to, tudíž nevím, jaký máš celkový rozpočet. Ale vesměs souhlas s "Redmarxem".
1) desku od ASRock šmejdu nebrat - vyměň za ASUS či MSI
2) 16GB RAM fakt nepotřebuješ - ty prachy raději vraž do něčeho užitečnějšího
3) GTX 970 nebrat - mnohem lépe R9 390
4) SSD od ADATA je snad taky nejhorší volba - vyměň za Crucial či Transcend
5) HDD tento: http://www.czc.cz/wd-caviar-blue-ex-1tb/110330/pro dukt
6) tu pyrotechniku vyměň za Seasonic
7) ten monitor je TN sračka a za 6k je to nehoráznost. V té ceně máš mnohem lepší:
http://www.czc.cz/benq-ew2440l-led-monitor-24/1447 33/produkt
http://www.czc.cz/lg-24mp77hm-p-led-monitory-24/17 0858/produkt
A pokud fakt musíš mít 27", tak tenhle:
http://www.czc.cz/benq-ew2740l-led-monitor-27/1395 93/produkt

Děkuju všem za připomínky, obměním komponenty a vložím sem tedy finálovou sestavu.Pochopte mě jako lajka je těžkě rozpoznat kterou sesstavu přijmout jako kvalitní, když každý doporučuje něco jinéhoO. :)