Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s RAM a Biosem

Dobrý den,
mám tři měsíce starý počítač ( Intel Core 2 Duo 6400, RAM Geill 2 x 1024 MB, zákl. deska Gigabyte GA 965P-DS3 a pořád se potýkám s problémy. Před měsícem jsem reklamoval graf. kartu (Radeon 1950 Pro) a po její výměně jsem si všiml změny při spouštění systému. Před výměnou bylo při startu v Biosu napsáno Dual Channel is Enabled a teď po výměně grafiky píše Dual Channel Run At Interleaved. S RAM pamětí jsem nic nedělal a nikde nic nepřenastavoval. Pátral jsem po informaci které hlášení je tedy správné, ale zatím jsem se jednoznačné odpovědi nedočkal. jedna osoba mi řekla, že správně je první varianta a druhá osoba pravý opak. Napadlo mě jestli při manipulaci s grafikou jsem se omylem nedotkl RAMek tak jsem je obě vyndal a opět vložil, ale bez výsledku. Při startu systému to stále píše Interleaved. Prosím tedy někoho znalého zda mi může poradit kde je chyba ( je-li?), případně co s tím. S Biosem souvisí i můj druhý problém. Do dnešního dne kromě výše zmíněné hlášky počítač normálně fungoval, ale dnes po zapnutí PC mi zamrznul v Biosu ještě před startem Windows a nereagoval na žádnou klávesu. Musel jsem počítač na tvrdo ručně vypnout a ten se chytil až na čtvrtý pokus. Opět bych se tedy rád zeptal kde je chyba a případně jak ji řešit. Všem děkuji za jakoukoli odpověď a prosím o Vaši trpělivost, snažím se, ale jsem v tomto zatím naprostý laik. Ještě jednou díky.

Tak právě jsem projel manuál k základní desce. Angličtinou sice nevládnu, ale o RAM je tam zmínka pouze u instalace, jak je dát do Dual Channel módu, ale pak v nastavení Biosu už o Dual Channel není ani zmínka. Teď jdu na ten memtest tak uvidíme. Díky moc.