Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC se nezapne, jen problikne

Dobrý den.

Ještě dopoledne mi šel PC bez problému, před chvílí se ale nedopatřením stalo, že někdo odpojil celou prodlužovačku se zapojeným PC od sítě, při zapnutém PC.

Od té doby se mi nedaří nastartovat PC. Vždy když vypnu/zapnu zdroj a odpojím přívodní kabel, mi jen problikne spínací tlačítko, protočí se ventilátory a konec.

Zkoušel jsem vypojit a zapojit napájecí kabel základní desky, postupně zapnout jen s jednou RAMkou, zkoušel jsem i vyndat ze základní desky baterii a dát ji nazpět. Nic z toho nepomohlo. Co můžu zkusit dále? Předpokládejme že nemám k dispozici náhradní komponenty.

Děkuji.

Už funguje. Napadlo mě pustit zdroj jen napojený na MB, odpojil jsem kabely vedoucí ze zdroje, všechny kromě přívodu na MB, a rozjel se.
Tak jsem připoji i další vývody, a nejel. Zkusil jsem přepojit vývod na grafiku do jiného "slotu" a rozjel se. Nemůže mít třeba každá větev ve zdroji vlastní pojistku nebo tak? Mám Corsair HX650.

Napiš co jsi přesně zapojil a kam. Slot je to, do čeho se strká grafická (nebo jiná) karta. To do čeho se strká kabel je konektor. Vývod pro grafiku nejde zapojit jinam nežli do grafiky. Pokud při odpojení grafiky zdroj naběhne, je buďto zkrat v grafice nebo zdroj má problém grafiku utáhnout. V prvém případě je vadná grafika, ve druhém je to zdroj.

Problém je tu stále, nepouštěl jsem se do toho protože mi to udělá někdy 2 dny po sobě, někdy 1 za měsíc, takže ani s jiným zdrojem bych to nemusel zaznamenat pokud ho nenechám zapojený delší dobu. Už ale nemám zbytí, grafika je nová, takže kupím nový zdroj a budu jen doufat že se to do 2 týdnů projeví znovu abych ho mohl vrátit :-)