Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dotaz ohledně základní desky

Ahoj, mám spíše jen dotaz. U mé základní desky, je možnost použít paměti DDR3 o frekvenci až 1333 Mhz a FSB to samé. Ve specifikaci je uvedeno v závorce (OC). Mám to chápat jako overclock? Tedy přetaktování? Když jsem se pokusil zvýšit frekvenci u své dosavadní paměti z alespoň 800 na 1066 mhz tak se počítač pár krát vypne a zapne a vrátí se do původního stavu... MSI G41M-P33 Combo a RAM je Kingmax FLFF65F-C8KL9 4GB 1333Mhz DDR3 (dal mi ji kamarád)

alespoň 800 na 1066 mhz

Hm, alespoň:) Neřeš to a nech ty paměti tak, jak jsou. Asi bys musel zvyšovat napětí, možná měnit časování atd, nic zásadního by to stejně nepřineslo. OC je opravdu overlock.
Nech nastavení RAM v BIOSu na Auto nebo By SPD nebo co tam máš, podrobnosti uvidíš třeba v CPU-Z.