Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Boot mi neponuka možnosť CD

Dobrý den, chcem si preinštalovat operačny system na disk, ktory chcem vopred zformatovať. Ak však inštalujem z CD tak pri inštalacii mi neponuka možnost formatovania disku. Ako teda môžem naformatovať disk, na ktorom mam predošlý Windows ? Ked to skušam cez boot a zvolím v položke CD-ROM, tak je k tomu nalavo v menu uvedena poznamka - A device enclosed in paranthesiis has been disabled in the corresponding type menu. Chapem to tak, že tato možnost je vypnuta, ako ju je možne zapat, resp. ake ine riešenie odporučate ? Dakujem

mam original CD priamo z agemu v slovenčine. Procesor je Intel(R) Corel(TM)2 Duo CPU E7200 @ 2.53GHz, RAM 4GB. CD mi hned ponukne aky druh W7 chcem, či ultimate, home premium, profesional a či 32 alebo 64 bitovu verziu. Ano v Biose v boote mam určene poradie mechaník. CD-ROM je ako prvá, ale pri všetkych je uvedený text spomínany v mojom dotaze.

ved o to mi ide ale ako zapnem v boote CD-ROM, mam ju na prvom mieste len čo z toho ked to vypisuje "a device enclosed in parenthesis has been disabled in the correspondig type menu. Kde je to korenšpondenčné menu, v ktorom by som to z disabled na enabled mohol zmeniť ???

tak neviem, kde Biose najdem root, ten printscreen nepomohol ?

Ak v biose nakrokujem na boot-cd rom a stlačim klavesu enter zobrazí sa mi tabulka options- v ktorej su zoradene všetky bootovacie možnosti a to CD-Rom
,flopy disk, hard disky a posledny riadok je Disabled. Ak ho enterujem (možnost disabled) tak dosiahnem akurat to, že vybrata možnost sa mi ani len nezobrazuje v menu "Boot Device Priority".

Neviem ako je to možne ale aj napriek tomu, že sa mi ukazovalo, že CD bootovacia možnost je disabled zrazu mi ide inštalovat windows zobrazilo sa mi

www.imagehosting.cz

Oblast môže obsahovat subory obnovenia, systemove subory alebo dôl.soft od vyrobcu počítača. Ak naformatujete oblast, všetky udaje ktore obsahuje sa natrvalo odstrania.

Pokazím tym akože niečo ??? ked to naformatujem ?