Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak regulovat CPU fan softwarově? Speedfan chce furt adminpráva.

Ahoj.
Zdechla mi základní deska, takže jsem koupil jinou. Protože jsem potřeboval IDE port, tak je to tahle:
https://www.alfa.cz/product.php?eid=10514008M09758 D2DO0

Bohužel má pošahanou regulaci větráků. V BIOSu můžu akorát zapnout volbu automatické regulace/větrák naplno a pak horní hranici teploty pro varování. Na předchozí desce (MSI) jsem mohl nastavit i sníženou rychlost větráku a teplotní hranici pro vyšší otáčky. Gigabyte je bohužel srágora, větrák běží rychleji a hlučněji, než je nutný při dané teplotě (asi 30°C a točí na 120 mm větráku 1300 otáček).

Řešení mi poskytnul Speedfan, kde se mi podařilo nastavit regulaci větráku, ale je potřeba spustit Speedfan po startu Win.
Takže mám dvě možnosti:
- najít jinej program - znáte někdo nějakej?
- nebo nastavit automatické spouštění Speedfanu s vyššími právy, aniž bych musel pokaždé zadávat heslo. Možná by to vyřešil nějakej skript, třeba přes komandlajnu. Umíte to někdo napsat?

Díky za pomoc všem.

• A verzi Windows mas jakou?
• Zpusobu existuje vice zpusobu, but si ho nastav na spusteni primo v "REGISTRECH" (tusim v /RunServices), nebo spust "WIN+R" > "shell:startup" kde si ho pridas, coz je také mozna cesta..
• Kdyz ti ani jeden zpusob nevyhovuje, tak ho pridej a nastav v "Plánovači úloh".

Teď jsem to zkoušel přes ten Taskscheduler. Založil jsem úlohu, zaškrtnul Spustit s nejvyšším oprávněním, na kartě Akce jsem zadal přes Browse speedfan.exe i s cestou. Pak jsem kliknul pravou myší a dal Spustit úlohu. Spustil se Speedfan bez dotazu. Nešahal jsem na uživatele, nespouštěl jsem to pod jiným uživatelem, jen jsem zaškrtnul ty vyšší práva.
edit: jo, UAC mám snížený jen tak aby mi nezatemňoval obrazovku, dotaz se vždy zobrazí.
edit2: předpokládám, že to spouštíš postupem

schtasks /run /TN "speedfantask"

tohle mi funguje jako zástupce z plochy.

viz. CoCoChanel

Speedfan uz nepouzivam, misto toho MSI Afterburner, ale nevim zda umi regulovat i otacky na CPU.

Takze pokud Speedfan funguje, pouzivej ten.

Pokud nechces po kazdem startu odentrovavat admin prava, tak bud to spusteni jako sluzba nebo planovac uloh, ja myslim, ze jsem speedfan poustel pres ten a vim teda ze to urcite slo, aby se to samo spustilo po startu s admin pravy.
Zkus teda este pohledat pres Google, ja urcite nasel tenkrat reseni na webu a podle toho to nastavil.

Edit: Tady mu to pres planovac uloh fungovalo.

http://linustechtips.com/main/topic/36632-how-to-g et-speedfan-to-open-on-startup/

Vyzkoušel jsem, ale v rozšířených možnostech bohužel pro větrák nic nepřibylo.

Taky jsem mrknul do manuálu, kterej při popisu BIOSu odkazuje na program EasyTune na přiloženým CD. Ten sice funguje, lze v něm snadno nastavit regulační křivku, ale má stejnej problém, jako Speedfan - aby reguloval, musí běžet se spuštěnými admin právy.
Asi budu muset použít externí program na zapamatování vyšších práv, protože přes Plánovač úloh to fakt nejde. Buď to nenaběhne, nebo stejně vyskočí hláška pro zadání hesla.

Takže nakonec se to povedlo přes Plánovač úloh. Úloha vždy po přihlášení uživatele, spustit s nejvyššími právy, ale vychytat jsem musel účet použitý k spuštění, musí to být účet s admin právy (tedy admin, resp. správce, jinak řečeno). Chybu jsem dělal v účtu použitém ke spouštění, nechával jsem tam usera.

A má to ještě jeden háček - po přihlášení do user účtu není Speedfan vidět v procesech v Task manageru, protože je spuštěn jako jiný uživatel, tedy je třeba zobrazit procesy všech uživatelů. A kvůli tomu taky není vidět GUI programu, přestože běží na pozadí. Ale větráky se zpomalí, což je důležitý.

Díky všem za pomoc.