Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem smart TV mi nenačíta externý SSHD disk (vybratý z NTB)

Dobrý deň,
z môjho starého notebooku som vybral ešte funkčný SSHD disk :
www.storagereview.com
Z externého HDD som vyhral nefukčný disk a do HDD boxu som vložil SSHD zo starého ntb :
pevne-disky.heureka.sk
Disk na PC funguje tak aká má, len po pripojení do Smart TV:
www.alza.sk
televízor mi ho nenačíta, avšak disk po pripojení sa začne točiť a svieti. Na televízori je špeciálny port (HDD 5V 1A) určený pre externé pamäte. V minulosti som bez problémov pozerával filmy na tv z externého HDD ADATA 750GB.
Disk nemám rozdelený na žiadne sekcie. Je tam systém súborov NTFS a skúšal som ho formátovať aj na winxp. Ako to mám vyriešiť?
Ďakujem za každú radu :-)

Pri formátovaní mám na výber iba NTFS a exFAT obidva formáty som skúšal a žiadna zmena. FAT32 som ani neriešil keď že má obmedzenú veľkosť. A ešte jedna zaujímavosť, ked pripojím externý disk k PC tak mi ho automatický zaradí medzi interné pamäte a nie medzi externé. Už som aj odinštaloval ovládač stále ho tam zaradí automaticky. Napadlo mi či nepotrebuje ten disk nejak špeciálne naformátovať, keďže bol primárne určený ako interná pamäť k ntb.

Cez diskpart som to neskúšal, ale cez disk management hej. Tam mi to jasne ukazuje že disk nemám rozdelený na žiadne oddiely. Mám tam iba jednu veľku sekciu primary partition. Medzičasom sa mi podarilo načítať disk na TV. Disk som prehnal cez low level formal tool a zrazu je pre TV viditeľný. Ale stále mi vŕta hlavou prečo ho PC rozoznáva ako internú pamäť.

Jaku internu pamat zas?
Pisal som ti ze problem je GPT, je uplne fuk cim si to zmazal (v disk managemente to nejde a nic tam ani neuvidis, lebo v microsoft su dementi). Oddiel tam je vzdy. Zmazat GPT ide prikazom diskpart, je to sucast windows. Alebo zbytocnou externou utilitou s bohviejakymi trojanpridavkami a klamlivym nazvom, co si aj urobil.