Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Native IDE vs AHCI

Ahoj,

mám PC s HDD WD Caviar green 1TB 64 MB SATA III a v Biosu jsem si před přeinstalováním zapomněl nastavit AHCI. Je tam nastaveno Native IDE. Chci se zeptat jestli to má cenu to přenastavovat. Zaznamenal bych nějaký rozdíl? Je mi jasné,že by bylo třeba to přepsat i v registru, protože by systém nemusel naběhnout. Používám Windows 7 64 Bit.

Díky moc :-)

mám PC s HDD WD Caviar green 1TB 64 MB SATA III

To je jako systemovy disk? To je nejaky vtip nebo co to tady zkousis? :-D

Ne u tohoto disku nic predelavat nemusis, hlavne to nezapomen zmenit na AHCI az pochopis, ze Green moc jako systemovy nefunguje a budes kupovat SSD. ;-)

Není to vtip. :-) Ten PC byl cca před 4 lety pořízen jako náhrada za PC z roku 2002, který mi s drobným vylepšováním sloužil něco málo přes 8 let. :-) Dbal jsem na nízkou spotřebu elektřiny, ne na výkon. Otázku jsem položil proto, abych mohl klidně spát. Jednoduše chci ze svého málo výkonného hardwaru vymáčknout aspoň to málo, co jde. :-)

PS: Ano jsem nenáročný uživatel, kromě tohoto PC používám 7 let starý notebook. ;-)

nizka spotreba elektriny - normalni 7200ot. disk - cca nic, Green - cca nic. Takze asi tak.

Take jsem mel pocitac postaveny na i3-3220T, takze spotreba minimalni, ale nenapadlo by me tam dat Green. Takze at jsi tam dal co chtel, v podstate mas stale stejne rychly pocitac jako v roce 2002, protoze nejpomalejsi komponenta je tam disk.

Kup SSD, spotreba elektriny jeste vetsi nic a Greena zapoj jako datovy, razem dostanes bez ohledu na to co mas ted, mnohem rychlejsi pocitac a vic elektriny to zrat nebude. (Teda pokud tam jako procesor nemas Atom, to je pak opravdu jen hracka pro deti (mysleno batolata). :-))

Hmm, vykon jako Core2Quad a TDP 45W, zadna slava, ale v podstate to muze dostacovat na vsechno dneska, nasi maji prave Core2Quad a net, filmy, kancelar apod. v pohode dostacuje. Moc neverim, ze tam kdy bude treba dat vic jak 4GB RAM, leda 50 voken v nenazranym Firefoxu dokaze zaplacat jakoli velkou pamet, ale pri normalnim pouzivani si myslim, ze rozsirovat pamet nebude treba.
To opravdu posetri na to SSD, to bude mit vetsi prinos.

http://www.czc.cz/transcend-ssd370s-128gb/170759/p rodukt