Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem windows 7 - nejlevnejsi

ja vim, ze se o tom na netu dost mluvilo a asi jeste mluvi. ale protoze doba v IT jde rychle, jak je to aktualne dnes?

rad bych koupil windows 7 co nejlevneji a legalne. pamatuji si, ze byli nejake akce doprodavani zasob a cena tesne kolem 1.000,- (snad se nepletu). ale kdyz se dnes kouknu na net, tak je cena porad pres 3.000,- mate nejaky tip na levny a legalni win 7? videl jsem stranky vyhodny-software ale po cetbe v ruznych diskusich z toho mam smysene pocity. kolega v praci me pozadal o nahrazeni xp na win 7. navrhoval jsem mu linux, ale na win 7 trva.

diky moc

dobre, na vyhodny software kdyz ziskavaji prevoditelnou licenci, chteji po tom co ji odhlasuje nasledujici:
____

společnost musí dokázat, že software získala legálně (potvrzuje například uzavřenými smlouvami nebo fakturami),

společnost musí dodat prohlášení o odebrání licence ze všech svých zařízení,

zároveň nám dodá v řádné podobě jak software tak licenční klíče,

samozřejmě poskytne úplné informace o prodávané licenci,

software musí být s časově neomezenou licencí,

programy musí být dodány na originálním nosiči nebo na nosiči vytvořeném se souhlasem nositele práv.
____

dokazal bys mi tohle dodat?

hele, jeste si proctu net. byt na me, hodim tam linux, o microsoftu a jeho licencich vim houby a nejde to na muj pc. necham rozhodnout budouciho majitele. z davna si pamatuju, ze byl potreba danovy doklad. proto ty obavy. pro ted dik.

a dik i karlovi - z historie jsem videl, ze radil kolikrat drsne, ale vzdy vedel o cem mluvi.

jste bych se chtel zeptat..

mam ntb, ktery jsem koupil s win 8 Pro. ten jsem aktualizoval na Win 10 - abych je videl - a vzapeti jsem nainstaloval linux. uz nikdy vic nemam v planu se k windows vracet. to znamena, ze bych kolegovi mohl tenhle svuj dat, prodat - proste prevest licenci. jak to ale technicky provedu? prece ten 25mistny kod je spojeny s mym notebookem. takze kdyz se pokusim stahnout si cistou instalaci ze stranek microsoftu, naistalovat ho do pocitace kolegy, a pak budu mit zadat kod, tak to predpokladam nepujde. a to si muzu napsat kolik chci prohlaseni odstraneni z predchoziho pocitace. a kdyz uz bych se do toho dal, budu instalovat win 8 Pro a nebo win 10? kdyz sem na svem puvodnim daval 10ky, tak moznost downgrade byla 30dni, takze bych mel davat 10ky, ze?