Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Slabý zdroj nebo vadná grafická karta?

zdarec...tak jsem začal třídit pc bordel doma a zbylo mi tu něco z čeho jsem složil pevnej komp (anthlon II 4x3GHz a 512mb nvidia GPU)no každopádně mám doma jen maximalně 400W zdroj...po připojení základní desky a spuštění naběhne dioda a větrák procíku, ale problém je v tom že poté co napojím na zdroj ext. napájení gráfy tak se zdroj vypne... nevíte někdo prosim jesi to je nějaká chyba na grafice, nebo prostě jen slabej zdroj? (skoušel jsem to i stylem vytahat zdroj ze základky a propojit zelenej gábl s černym...no jen se pohnou větráčky jak na zdroji tak na grafice a konec... (jedná se o grafiku GeForce 8800 GT) předem díky za pomoc...

Ak je to neaky SHITny zdroj a je rovnako stary ako je ta grafika 8800 GT tak potom mas asi nah>vno ZDROJ.
------
A okrem ineho ty mas zapajat Grafiku a ostatne komponenty tak ako sa maju iba jednym sposobom tak ako to pasuje a NIE skusat ZELENY a CIERNY KABEL !!! Tak to mozes odpalit/znicit (mozno si to uz aj znicil :-D)

právě že normálním spůsobem to nejede... základovka ano ale jelikož grafika ma vlastní přívod na 4 pin jako HDD když to připojim ke zdroji tak to nejede... když ten 4pin mam odpojenej základka jede ale nejede obraz...tak jsem skoušel na 24pinu co vede do základovky sepnout zdroj...což vím že se dělá propojením zelenýho a černýho káblu...a zdroj se rozjede jako by jsem jej spustil přez základovku... (původně jsem si totiž myslel že ten zdroj nestíhá napájet vše kvůli procesoru...tak jsem na celej zdroj napojil samotnou grafiku...a to taky nejede.... mimochodem ten zdroj už bude taky aspon 10 let starej :D

takže, jakožto bratr amatérský elektrikář se mi pc podařilo zprovoznit...problém byl nakonec v původně chybějícím drátu který jak mi bylo řečeno tam kdysi byl....no jak jsem zjistil tak asi nebyl...odstřihl jsem tam mnou napájenej drát a gráfa jede...