Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mám dostatečně vykonný zdroj?

Ahoj,
v současnosti mám zdroj http://zdroje.heureka.cz/arctic-cooling-fusion-550 r/

Desku Asus M5A99x evo rev.1
procesor Phenom II x6 1100T
SSD disk
HDD 1tb
16 gb ram DDR3

a mám možnost si zlepšit grafiku http://www.czc.cz/porovnat?code=63774&code=124712& code=146863
tu první mám aktuálně a ty další můžu namontovat. Osobně bych si chtěl nechat tu Sapphire R9 (má plnou 24 mes záruku, na rozdíl od te MSI), ale mám právě obavy zda to ten můj zdroj utáhne (tak jak amatérsky rozumím PC mi to vychází tak tak...)

Děkuji za komentáře

408W výkonu ne?
Když mám příkon cca 350W při účinnosti zdroje 80%, jsem na cca 300W a to jsou dohromady všechny větve včetně 5V... Nebo to blbě počítám? Nechám se poučit...

Časem to určitě vyměním, ale momentálně se oproti starému stavu zvýšil příkon cca o 50W a to jsem na starém stavu naběhal přes 25 000 hodin...

Pokud uz mas zdroj koupeny, tak asi by nemel byt problem ho treba 2-3 roky provozovat, ale jak bude starnout, tak jelikoz je na hrane uz ted, muze se pres tu hranu dostat a kdyz nezvladne zatez, muze ti pak neco vzit sebou. Takze pokud je zdroj jiz po zaruce, tak ho vymen i s grafikou za lepsi.

Už ho mám právě tak 5 let... do toho roku max dvou se výměně už asi nevyhnu, ale koupit dneska kvalitní zdroj (Seasonic, aj) při slušném výkonu není nejlevnější ( i když určo levnější, než celá sestava :-) )

Do té doby se doufám soudobosti komponent na 90+% výkonu vyhnu (ještě jsem ji neobjevil a to jsem zkoušel zapnout všechno možné)