Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak na čistou instalaci Windows 10?

Na stávající PC si chci zakoupit SSD a současně přejít z Vist na Windows 10. Visty mám legálně, ve skříni mám legální upgrade na Windows 8.0, ze kterého se dá zdarma aktualizovat na Windows 8.1 a pak na Windows 10, ale já chtěl nějak obejít celou tuhle šaškárnu a na SSD disk přímo nainstalovat Windows 10. Lze nějak elegantně obejít všechny zbytečné upgrade a udělat přímo čistou instalaci Windows 10?

Budes muset robit vsetky upgrade. (nasledne si to ulozi na MS sevrery aktivacnu konfiguraciu a potom mozes nainstalit W10 nacisto a nezadavas ziadne cislo.

Najprv ak sa ti nechce tak skus bootnut Win10 instalacku a zadat tam key z toho Win8. Ale tipujem ze to nezobere

Takže podle předchozí rady a http://pc.poradna.net/q/view/1543835-cista-instala cia-win10 to problém není a lze to přímo nainstalovat na nový disk, podle tebe to problém je a nejspíše to nepůjde. A teď si vyber, kdo z vás má pravdu. Kdo to rozsekne? Nejlépe někdo s vlastní zkušeností s čistou instalaci Windows 10 na nový disk.

Edit: Tak podle http://windows.microsoft.com/cs-cz/windows-10/acti vation-in-windows-10 by snad mělo jít aktivovat i novou instalaci W10 na základě kódu z W8.

Podle položky "Kódy Product Key koupené přes aplikace Windows Anytime Upgrade nebo Get Genuine Windows." usuzuji, že by to mělo jít i u Upgrade verze, i když byla koupená jako krabicová u prodejce IT. Ale samozřejmě, dokud nevyzkouším, tak to nezjistím. Škoda, že MS nemá nějakou telefonní informační linku, alespoň jsem se na jejích stránkách bez MS účtu k žádné nedopracoval.

Takže po přímém dotazu na aktivační linku MS na čísle 225 990 844 mi bylo řečeno, že správný postup je postupná aktualizace Vist na W8, W8.1 a W10, ale po vysvětlení situace mi bylo neoficiálně doporučeno vyzkoušet použít kód z W8UPG s tím, že je to neoficiální postup a nemohou garantovat jeho funkčnost. Získal jsem ale dojem, že by to fungovat mělo, jenom to nechtějí moc publikovat, aby se to nějakým způsobem nedalo zneužít.

Zajímalo by mě ještě, jelikož jsem četl, že při první instalaci si W10 "osahají" HW, který pak pevně spojí s daným licenčním číslem W10, jak by to vypadalo při přeinstalaci W10 na jiný PC. W8UPG toto legálně umožňuje, akorát se musí předtím odinstalovat na předchozím PC a přechod z W8 na W8.1 a pak na W10 je rovněž legální ...:-)

osahava sa kvoli automatickej aktivacii pre OEM (vtedy nema clovek ziadne cislo a hodi si to samo nejake defaultne cislo ked to s microsoft serverom klapne), ked osahavanie neklapne tak by sa to malo prehodit zas na manualnu aktivaciu. Neskusal som ptz nemam ziadnu retail licenciu