Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows XP aktivace

Nainstaloval jsem windows xp, ale po zajištění všech "blbostí" (sp, atd) jsem pc přenesl na jiné místo, a i když mi zbývalo asi 27 dní pro aktivaci, chce ji hned a jinak se nepřihlásím. Zkoušel jsem to prodiskutovat s operátorem u ms, a nakonec mne přepojili. S paní jsem 5 minut mluvil, nadiktoval jí instalační ID, a nakonec mi řekla, že je toto ilegální systém...

Nedala by se aktivace nějak obejít?

Předem děkuji

Jak píše výše dotazující:
...S paní jsem 5 minut mluvil.....
Zajímala by mne záležitost kolik se platí za minutu hovoru na č.225990844 které je zpoplatněné -
pakliže nefunguje linka zdarma na č.800100074
Abych se třeba také nedoplatil.
Chci aktualizovat legální Win_xp a přes připojení mi to nechce fungovat.

Někdy před rokem nebo tak jsem stahoval na staré PC ještě pár post-SP3 updatů a v rámci updatu to chtělo reaktivaci a to do 3 dnů! Provedl jsem to po telefonu (už jsem to měl mimo dosah internetu), přes "plechovou hubu", nadatloval nějaké vygenerované dlouhé číslo a za chvíli přišla SMS s dlouhým číslem, které jsem zadal do aktivace a bylo to. Je to WXP SP3 OEM.

U WinXP - obísť ..... neviem, neviem...
Ale pred pár rokmi sa i mne na legálnych a aktivovaných XP-čkách objavilo, že nie sú aktivované. Riešil som to cez telefón - ako miestny hovor - po nadiktovaní product key z nálepky na bedni, mi oznámili, že v pošte (e-maili) mám súbor, ktorý musím spustiť dvojklikom. A naozaj - súbor tam bol. po dvojkliku a reštarte už ukazovalo, že XP sú legálne a aktivované. Tento súbor som si uložil a poslúžil mi ešte raz, keď sa to zopakovalo (vtedy ešte bežali aktualizácie na XP) po nejakej update aktualizácii - opäť neaktivovaný systém.
Názov súboru bol "legitcheck.hta".
A keďže mám originál inštalačky+SP3 - už nemusím krvopotne aktivovať on-line, alebo telefonicky, jednoducho spustím legitcheck a systém je aktivovaný.

Je to trochu jinak. Windows XP jde nainstalovat s pomalu jakýmkoliv key,ale pokud dojde ke kontrole pravosti systému ze strany MS,tak ti to vyhodí info,že systém je nelegální. Na to,že XP je už víceméně na odpis,tato funkce funguje precizně. Nepomůžou ti žádné telefonáty,ale jen pravý serial key.

windows_wga.html

Článek je sice starší,ale podstata funguje dodnes. I při třeba otevření WMP dojde ke kontrole pravosti.

Jedná se o legální verzi XP Home Edition, tehdy jsem pořídil i instal.CD k notebooku i s nálepkou a kódy.
Nepotřebuji to nějak ověřovat. Již jednou jsem přeinstalovával ale to ještě šlo tehdy aktivovat přes net
ale teď mi to již nechce fungovat, tak musím provést aktivaci telefonicky.

Přeinstaloval jsem to tak nějak z dlouhé chvíle a pakliže jsem to onehdá
aktivoval bez problémů přes připojení a proběhlo to rychle, tak
jsem nevěděl i nepočítal s tím že to již přes připojení nejde.
Kdybych to věděl tak bych to nechal tak jak to šlo ale znáš to,
člověk není nikdy spokojen když to "nešlape" mihnutím oka.