Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zapojenie pevneho disku na nb cez redukciu

dobry den ,

v prvom rade by som chcel povedat , že sa moc do počítačov nevyznám tak keď mi niekto chce poradiť tak normálnou rečou poprosím :-)

chcem vykopirovat z tejto veci data tak som kupil USB to IDE/SATA adaptor no a nejak mi to nechce nájsť počítač (ukazuje mi iba moje C: a D: )

neviem či som to správne zapojil Pw7e5Cu tá skrinka čierna vedie ešte do zástrčky

a neviem akým zázrakom som dal preč 2kábliky z tohto (žltý a čierny na kraji) KgHk2f1 tak som to skúsil opraviť vsunul som tam ten čierny ...no potom som zistil že na starom ATA kábli to mám zapojené tak , že žltý je na kraji ... teraz už neviem ten čierny vytiahnúť von :D :D ... je to jedno v akom poradí sú tie kábliky alebo to musí byť presne červený/čierny/čierny/žltý ?

teraz mám na tej fotke zapojený starý ATA kábel

keď idem do nastavení a dám hľadať devices , žiadny nový device nenájde

ďakujem za odpovede

teraz hovoríš o kábloch dúfam ,
nemám čo blbo zapojiť , na tých drátoch sú gumené konce všetko drží ako má .. to je v poriadku (ten starý kábel vybraný z počítača) .. ten nový pokazený kábel nikde nezapájam

tie linky z imguru nejdu otvorit?