Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 7 aktivace

Zdravím mám jeden takový problém který mám už asi tak rok a dnes už mi došla trpělivost tak chci poradit jak mám aktivovat windows když mám oficiální klič ale píše mi to že na to nemám správnou verzi ... takže vrátíme se tak cca rok zpět .. jsem na počítači a mezi tím si něco dělám do školy no a zničeho nic mi zčerná pozadí plochy a dole vpravo mi to napíše: Windows
Sestavení 7601
Tato kopie systému windows není pravá
Tak si říkám co se děje ... kliknu pravým na tento počítač dám vlastnosti a chci to aktivovat .. po 5 minutách opisováni toho neskutečně dlouhého kodu to konečně mám opsané ... dám použít nebo tak něco a napíše mi to něco ve stylu tento kod je dobrý ale nefunguje na tuto verzi ... to dává naprostý smysl tedy ... tak jsem šel na stránky microsoft a napsal jsem jim na FB o pomoc protože na jejich stránkách nevím jestli vůbec nějaké forum ve stylu, že nápíši problém oni poradí existuje ... tak jsem jim napsal a oni mi napsali jak to asi vyřešit ale takovým stylem, že jsem nechápal ktera bije: Dobrý den, Ondro, provést jako první čistou instalaci Windows10 (nikoli in-place upgrade), je nepodporovaný scénář. Vždy je nutné nejdříve provést in-place upgrade (pomocí aplikace Získat Windows10) a až poté případně provést čistou instalaci už ze živého aktivovaného systému. Pokud jste provedl nepodporovaný scénář (jako první čistá instalace Windows10), je nutné znovu provést čistou instalaci původního systému (Windows 7, Windows 8.1.) a až poté provést in-place upgrade - v tomto případě není vyžadován licenční klíč. Děkujeme za pochopení. <=== jediné co jsem z toho pochopil je, že ze mě nějaký IT technik nebude... děkují za rychlou pomoc .. jo a kdybych se v tom psaní tak zamotal tak mi jde o to jak aktivuji windows7 :D

Kdyby nám to vadilo, nebudeme se angažovat ve veřejné poradně. Klidně se ptej, když potřebuješ.

Technická poznámka - to, co stahuješ, je ISO, tedy obraz DVD. Budeš to muset napřed vypálit na DVD a z něj nabootovat. Jak vypálit ISO.
Než se pustíš do instalace Windows, tak si na tom raději napřed něco nastuduj, není to tak složitý, tady máš jeden z mnoha návodů.
Nezapomeň si však před instalací ZÁLOHOVAT VEŠKERÁ DŮLEŽITÁ DATA, dokumenty, fotky, případně programy, protože o ně můžeš přijít, pokud budeš formátovat disk. Nezapomeň na instalaci ovladačů, ty buď stáhneš na webu výrobce, nebo na CD od základní desky.