Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem R9 390 vs gtx 970

Zdravím, příšel čas si pořídit novou grafickou kartu. Ale rozhoduji se mezi temito dvoumi. Zatím jsem vždy měl jen NVidiu tak nemám přehled jak to je s AMD ovladači atd.... procesor mám i5 4590, 8GB RAM 1866, zdroj budu s novou grafikou měnit nejspíš za Seasonic 620w. PC je určený jen na hry, spotřebu neřeším. Hrát na nějakých extra monitorech a rozlišení neplánuji.

A ještě doplnující otázka, jaký vliv má na funkci základní deska? mám momentálně msi B85-G41. Jaký by byl rozdíl pokud bych tuto desku vyměnil za nějakou herní co stojí 4000kč?

jaký vliv má na funkci základní deska?

co se tyka GK, tak zadny, ta ma vliv spis na procesor.

je to v podstate jedno, vyhoda te R9 390 je, ze jsi pripraven do budoucna na DX12.

co mas za grafiku ted? behem tohohle roku budou nove rady GK obou vyrobcu a ocekava se vyraznejsi narust vykonu.

gtx660 2gb/oc, je fakt ze momentálně není hra co bych si chtěl zahrát a nějak slušně jí nerozjedu. Teda nevím jak na tom pojede FarCry Primal, ten bych si rád vyzkoušel. O nové řadě jsem slyšel, ale to prý až během 2017-2018 né? To se mi zas čekat nechce.