Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem users a práva

Zdravíčko, prosím o radu
prosím vás, je vůbec možné v klasickém Windows 7 Professional povolit users uživatelům jednotlivé funkce jako instalace nebo aktualizace jen určitých programů?
Mám pár PC kde je admin účet (já) a pak uživatel PC jako user. defaultně uživatel spadají pod users, má zákazy jako např. instalovat, odinstalovar programy apod. což jsem chtěl. Ovšem např. Adobe, chce často aktualizace a ty samozřejmě nemohou provést. Jak docílit, abych jim jednotlivé věci povolil a nemusel kvůli každé takové kravině to dělat za ně? Díky moc

Počítačů asi 20, bez Windows Server. Všechny připojeny na lokální síť, která je připojená k internetu.
Nemáme Win Server. Myslel sem, že v jednotlivých PC mohu nastavit pravidla, podobně jako pro jednotlivé složky se nastaví co v nich kdo může dělat apod.

to právě umožňuje Windows server, i když tak jak to chceš ty, tak určitě ne.

Spíše umožňuje centrálně přes GPO "pushnout" do strojů nový instalační balík nebo jeho aktualizaci.

Takový problém se řeší dvěma způsoby:

1. doménový řadič (Win Server nebo Linux se Samba4)
2. nějaký šikovný nástroj, kterým se instalují aplikace na dálku, popř. inteligentně napsaný skript, který periodicky provádí updaty automatizovaně.