Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr grafické karty

Zdravím, možná jste si někdo všiml mého včerejšího dotazu ohledně žádného obrazu při zapnutí PC (http://pc.poradna.net/q/view/1546237-po-vycisteni- pc-se-nic-nezobrazi). No nejspíš jsem poškodil grafickou kartu, dnes si to ještě ověřím s druhým PC. Stejně jsem ale plánoval koupit nějakou novou herní a chtěl jsem se vás zeptat jestli je níže uvedená karta vhodná pro hry typu GTA V, Fallout 4 atd. Prostě graficky náročnější hry. Nepotřebuju mít 60fps ani 100% nastavení ale aby to šlapalo líp než s dosavadní kartou na které se mi Fallout 4 sekal i s vypnutými stíny. Díky.

Karta: https://m.alza.cz/msi-gtx-970-gaming-4g-d2216701.h tm

otázka taky jestli nějaký W10 někdo chce

Ten kdo má Maxwell, tak W10 určitě chtít nebude :-D bude se tomu bránit zuby, nechty, protože si furt bude říkat, že W10 nechce a DX12 nepotřebuje :-D

Tak zase až tak jednoznačné to není, pravda.. koukal jsem se na hry co jsou v seznamu před FC4 a GTA V a ve všech měla 290x navrch, proto jsem psal že ve všech hrách, na které jsem koukal.

Pokud se jedná o tu základní desku... tak hluboko jsem "nekoukal", ale do očí mě hned praštil jeho procesor - otázka je, jestli ty dvě karty nejsou trochu moc pro ubohý, stařičký Phoenom.
Možná by mu mohla stačit 380ka, když říká že nepotřebuje "60fps na 100% nastavení"?

On asi odrovnal GPU při tom jak jí rozebíral proto shání jinou(mám podobnou plečku CPU viz sestava za nickem a nic se ve hrách neseká),jinak si ty hry projížděl do půlky kde je na tom líp AMD v druhý části to je obráceně takže jsou fifty fifty.:-)CPU je slabota a ani jedna mu stejně nepojede na svoje max by mu stačila bohatě GTX950,no a W10 tož se uvidí taky patřím do tábora W10 nikdy,třeba jednou budou ovladače k GPU Ok i pod Linuxem a MS pak může jít do hajzlu .:-)