Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Extrémní přehřívání HDD

Zdravím všechny, potřeboval bych radu. Měl jsem externí disk Seagate FreeAgent 1000 GB a vlastně dodnes mám, bez jediné poruchy a vadného sektoru. Kapacitně přestal dostačovat, tak mi kamarád přenechal zdarma jeho disk. úplně stejný, akorát s kapacitou 1500 GB. Co mě zarazilo je, že se extrémně hřeje. Po pár minutách má už 50°C bez zátěže a po hodině provozu až !!65°C!!. Když na něm pracuji, tak se teplota dostala až na extrémních 70°C, to jsem disk vytáhl z externího boxu a absolutně se na něm nedala udržet ruka, neskutečně pálil. Když ho zobrazím v HD Tune tak ukazuje jeden přemapovaný sektor, což by nebyl takový průser, ale ty další kolonky mě docela vylekaly. Disk byl zdarma, ale přijde mi líto ho vyhazovat, nebo ho zničit díky vysokým teplotám. Původní Seagate, co jsem měl, měl v úplné zátěži maximálně 40°C, běžně kolem 30°C. Prosil bych všechny znalejší, než jsem já, o radu, co dělat :) Jsem úplný počítačový laik. Díky za odpověď a přikládám obrázky disku.
http://s28.postimg.org/kock6ssql/21_ledna_2016_22_ 55.png
http://s28.postimg.org/xh0o6q4cd/IMG_20160121_2247 52.jpg

seagate je odborník na přímotopné disky - chladit. jen nedává smysl, proč topivější disk cpou do externího boxu.

do kancelářského krámu siemens jsem kdysi přidal druhý disk wd, sříň na to má plastové lyžiny bez odvodu tepla, 2.disk nasvislo byl stíněný tím sousedním - a za chvíli teplůtka 60-65'c.

nebo má ten krám taky chřipku. když nepomůže chazení, sypej do něj tablety.