Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno platnost systému

Dobrý den,

povypínal jsem nějaké služby a píše mně to po každém zapnutí pc v pravo dole "Windows 7 sestavení xxxx Tato kopie systému není pravá",

takže musím dát pčítač - vlastnosti, aby to zmizelo,

prosím o radu, která služba je s tím přímo související (nebo služby),

děkuji.

loading...

Tohle je myslim shrnuti toho, proc davam prednost linuxu - tam si sestavim system tak, ze pridavam jen to, co potrebuju a u ceho rozumim tomu, co to dela. Takze ve vysledku mam system, kteremu komplet rozumim (nebo aspon si muzu snadno dohledat co a jak).
Ve Windows naopak muzu zkusit odstranit jen to, u ceho rozumim tomu, co to presne dela a cim vsim je to pouzivane, takze nakonec skoncim se systemem, ve kterem jsou pouze veci, kterym nerozumim, nevim co a proc delaji a jak to opravit, kdyz to nedela pozadovane.

Tohle je myslim shrnuti toho, proc davam prednost linuxu - tam si sestavim system tak, ze pridavam jen to, co potrebuju a u ceho rozumim tomu, co to dela. Takze ve vysledku mam system, kteremu komplet rozumim

Ano, ale my ostatni nemame cas sa drbkat dva dni so systemom a jeho nastavovanim.
Prave preto nieje linux tak rozsireny. Pretoze 98% userov su BFU, ktorych to nezaujima, nevedia o tom a nemaju na to cas.

No jo no, ja se takhle drbkam dva dny s nastavenim systemu a pak mi bezchybne bezi 3 roky bez potreby zasahu, restartu ci oprav (nacez vypnou v cely ctvrti proud na tak dlouho ze to UPS neudrzi a pote co ten prod obnovi, tak pocitac nabehne a bezi jeste dalsi dva roky, nez je nahrazen vykonnejsim strojem), zatimco tady to rychle rychle za pul hodky nejak neco nekam a pak kazdy tyden stravi nekolik hodin snahou to uvest do stavu, kdy to funguje aspon nejak a chvali se, jak je to stabilni, ze uz pul roku neprisli o zadny dulezity data ...

no měl sem doma malou síť (dříve sem měl ty služby s ní spojený vypnutý, teď sem tu síť zrušil a opět povypínal ty služby)

a dyť ten systém je úplně idiotskej, kdybych si nevypnul aktualizace, tak se z toho zblázním jak to furt stahuje, instaluje restartuje --- takže se snažím povypínat co de -- protože to furt chroustá, počíta a někdy mám pocit že mě to sleduje, a jestli tomu rozumím nebo ne... - jedu dle http://www.mojewindows.cz/ktere-sluzby-windows-vyp nout

Normalne vo Windows nemusis vypinat ziadne sluzby (!). Ziadna z nich nechrousta.

Ak mas cisto nainstalovany Windows tak ides do ovl.panel - windows update a das to vsetko nainstalit a restart a znova vyhladat a tak dookola az kym tam nebude nic.
Potom ides do pravy klik na c- vlastnosti - defragmentovat a uplne vypnes defragmentaci podla planu.
To je cele. Pockas si este kym to doindexuje tych par suborov v dokumenty a potom uz nic nechrousta.

Antivir tam ziaden neinstalujes, aby si potom sa zas nestazoval ze antivir vkuse chrousta.

v tom ovl. panely - system to de ale prostě jen ručně -- to je samý jako když dáš start - počítač - vlastnosti - no a ta zpráva ihned zmizí --jenže to musíš dělat po každým startu -restartu

a viry neřeším,mám legální mbam a to ani nemám zapnutý po startu - občas zkontroluju -- jenže moje práce s netem - filmy, hudba, hry a samozřejmě porno - ale ne ňáký pochybný z ruskejch servrů - tot vse nic jinýho mě na netu nezajimá ... takže nakou havet sem dlouho neřešil -- aktulizace mám vypnutý tak 2 roky

ale ted sem zkouknul ve sluzbach "služba aktivace technologie windows" -provádí ověření windows 7 (žádný závislosti) a měl sem to na ručně - tak dám na automaticky -- ale stejně se mrška nespustí ... uvidíme ta hláška o nepravosti se dycky objeví tak po hodině (s update ještě počkám) (a s těma povypínanejma službama taky)))

ale co mám zakázáno:

(uvítal bych tedy výtky, děkuji)
nap
upnp
moduly (update) !
ipsec
distribuovaný odkazy
netbios-tcp/ip
pomocník ip
prohl.počítačů
hid
publ.rozpoznání funkcí
pnp -x ip
ics (sdílení)
server
pnrp
winhttp wpad
tisk
zasílání chyb
vzdálený přístup
ssdp
asp.net
šíř.certifikátů
tel.subsystém
vzdál. správa
vzdál. registr
web.klient
defender
update
čipová karta
interaktivní služby
zprostř.dom.skupin

jasně, ale podívej se na ty služby co mám zakazaný -- zas takovej zasah se nekona,,, a ty aktualizace? naco? furt naky kbxxxxx zabezpeceni uplne k hovnu

nic do pc neinstaluju - rozumej prgramy typu cistice, zrychlovace, anizadnej piratskej sof z uložto, kam si každej druhej bedarak vlozi nakej ten "darecek"

s pc nemam absolutne zadnej problem, co sem zakazal update! (teda neze i predtim)

tak hláška o nepravosti nevyskakuje, tudíž byl problém ve službě "služba aktivace technologie windows", která i když se nespustí hnedle po startu pc -- ani když je zvolena možnost automasticky, musí být tato služba zvolena na automaticky, ručně nestačí (změnil sem toto nejspíš v s totu souvislostí)

děkuji všem za čas a jistěže neopomenu podpořit toto fórum,,

děkuji