Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HDD: has been blocked by the current security policy

Zdravím, potřeboval bych poradit. Mam ntb packard bell te11hc s ubuntu 14.04. Podařilo se mi zdefaultovat nastavení BIOSu a od te doby mi vyskakuje modre okénko s hláškou "HDD: has been blocked by the current security policy". Prosím o radu a omlouvám se zda je nadpis nevyhovující, ať me popřípadě admin opravi. :) Děkuji za každou radu a přeji hezký zbytek večera.

Alebo nechaj secure boot zapnuty a moze byt v biose moznost pridat dalsi kluc do databazy (nejake secure keys apod) a tam si das ze pridat .efi a vyberes z boot\efi\ ci z efi\boot subor bootx64.efi a potvrdis, potom to nabehne aj s povolenym secure bootom. Ale neviem ci ma tu moznost pridavat kluce v BIOSe ten tvoj notebook.