Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem propojeni pc a tv pres hdmi kabel

ahoj lidi, potreboval bych poradit s propojenim pc a tv pres hdmi kabel. nejsem nejakej velkej expert, ale kabel mam zapojeny spravne.. v TV i v PC.. problem je v tom, ze PC mi nechce rozpoznat v rozliseni zobrazeni televizi, abych na ni mohl prepnout. model televize je Sharp LC-32D44E Aquos a PC mam sestavu od Mironetu, asi dva roky starou.. zkousel jsem to i pres ovladaci panel NVIDIA, tez bez uspechu.. jo a grafarnu mam GTX 760.

predem diky za radu

to ti nedokazu presne popsat, ale je to jedinej vstup, kam to pasuje :-D nachazi se vedle vstupu pro kabel od monitoru a vedle je jeste jeden, kam ten hdmi nepasuje.. u televize nevim, kde to prepnout.. kdyz dam menu-moznosti-vyber vstupu, tak mi to nabizi Y/C, CVBS a nebo RGB.. PC jsem zkousel restartovat, ale po tom, co jsem to udelal, tak mi nabehla modra obrazovka, takze jsem musel kabel odpojit a pc natvrdo vypnout.. co se tyce aktualizaci, tak ted jsem akorat stahoval nejakej Game Ready driver, tim by to asi nebylo, ne?

mas pravdu, problem je vyresen :-D stacilo to prepnout tim tlacitkem, ktere se mi schovavalo na EXT 6. jenom mi nejde zvuk, ale sluchatka z PC dosahnou na gauc, takze vse v pohode..

kdyz to propojim, tak mi to hodi PC na plochu, zmizi mi vsechny ikonky a muzu jenom prepinat mezi otevrenymi okny, ale koupil jsem si to na fotbal, takze je to ok, jen to pustim v prohlizeci a jedu. kazdopadne slo by nejak udelat, aby se z PC prenaselo vybrany okno, kde pobezi fotbal a ja si tam mohl delat neco jinyho? vim, ze uz bych chtel asi moc, jen me to zajima.

no, jde o to, ze kdyz zapojim kabel a na tv prepnu na to EXT 6, tak mi to prenasi obraz v pohode, ale nejde behem toho pouzivat PC.. nevim, jestli je to normalni nebo ne, ale hodi me to na plochu, kde nemam zadne ikony a jedine, co jde delat, je prepinat mezi otevrenymi okny dole na liste..
ptal jsem se, jestli by to neslo udelat tak, abych mel treba otevrenej fotbalovej stream v prohlizeci, ten prenasel kabelem do TV a sam si delal neco na PC, treba tam hral nejakou hru. proste nejaka cesta, jak zvolit, co prenaset, i kdyz treba delam neco jineho, nez co jde do TV..
a jak prepnu ten zvuk?

windows funguje uplne v pohode, jenom kdyz jsem zkousel restartovat se zapojenym kabelem, tak to potom nenaskocilo.. jinej kabel po ruce nemam, tenhle mam ode dneska novy, kupoval jsem ho v Alze, znacka Premium Cord, 10 metru

Tak prave to je to co by som nerobil, skus si tam aj rucne naklikat ze co presne to najde a pripadne odinstal vsetko co mas a restart win a nainstal ten co si stiahnes rucne.
Najprv ale skus odpojit tu antenu a dat to na stejnu 230V zastrcku preistotu ci to nepomoze. A skusil by som aj iny kabel (prenes PC blizsie k Tv ak mas nejaky kratsi a lepsi HDMI kabel) na test.

mame kabelovou televizi od UPC a kdyz ji odpojim, tak to stejne televizi nepoznava... s tou zasuvkou moc nevim, jak bych to mel udelat, respektive co kam zapojit.. jsem tak trochu laik.. na ten problem kolegy jsem koukal, nez jsem zakladal novy topic, ale pomoc jsem tam nenasel.

Tak budes muset skusit aj iny HDMI kabel. A ten ovladac grafiky preinstalit preistotu. Na zastrcku sa teraz vybodni, to v tomto pripade by nemalo mat vplyv (TV ma len dvojvidlicu takze tam nevznikaju zemne slucky).

Urcite to strkas do HDMI vystupu? https://en.wikipedia.org/wiki/HDMI#/media/File:HDM I_Connector_Pinout.svg a hned vedla toho konektora v ktorom mas aktualne strceny monitor?

V tom nvidia paneli si to poriadne prezri, bude to medzi monitormi, a ne ako "TV".

Dobre, nekde sezenu jiny kabel. Vcera jsem zkousel nainstalovat ten ovladac z webu, i kdyz je to to samy, jako z GeForce Experience a jelikoz jsem mel v tu dobu zapojeny HDMI kabel, tak mi to zase z niceho nic vyhodilo a mel jsem modrou obrazovku.. Mohlo by to signalizovat, ze kabel je vadny? Pokud neni zapojeny, tak windows bezi uplne normalne. Dneska jsem ten ovladac stahl v pohode, ale nepomohlo to, porad to televizi nerozeznava.
Strkam to do spravneho vystupu, tim jsem si jisty, zadny jiny v PC ani nemam, kam by to slo.. Hned vedle je kabel od monitoru.. V NVIDIA panelu to opravdu neni, mezi monitory je jen ten od PC.