Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 1600 Mhz a 1333 mhz zárověň , prosím o radu :)

Zdravím lidičky, mám zádkladní desku gigabyte 870a-usb3 ... Aktuálně v ní mám 2X-2GB DDR3 1333Mhz.
Včera jsem si zakoupil Ram Kingston 4G 1600mhz, abych rozšířil paměti na 8GB celkem, ovšem počítač mi načte stále jen 4 :/ a to buď 1333 nebo 1600.
(Zkoušel jsem přehazovat ve slotech i to nepomohlo)
Tedy dotaz zní.. Jde nějak udělat, abych mohl používat obě RAM současně a jak ?, časování není moje silná stránka. Děkuji za rady

Jak se to chová, když je osazena pouze ta nová paměť?

Jinak při současném osazení DDR3-1333 a DDR3-1600 je nutno všechny paměti provozovat v režimu DDR3-1333. Pokud je v SETUPu nastaveno časování na AUTO, tak by se o to deska měla postarat sama.

Navic byla chyba koupit modul 4GB, mel jsi koupit 2x2GB, aby to bylo rychlejsi. Tohle je mozny ze vubec nezprovoznis, ikdyz to je u ruznych modulu vzdy sazka do loterie.

ano, mas 32bit Windows, ktere umi maximalne 4GB RAM a ikdybys to preinstaloval na 64bit Windows, tak jsi prisel o dualchannel a teda bude RAM skoro jednou tak pomalejsi.
Preinstaluj na 64bit Windows a k 4GB Kingstone kup jeste jeden ten samej modul, potom budes mit dualchannel 8GB a tu pamet 2x2GB prodas nekde na aukru.

Nebo vrat-prodej ten 4GB Kingstone a nech to jak to bylo ted, 4GB RAM staci temer na vsechno.