Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Western Digital Passport Portable 2TB dotaz

Dobrý den, je to asi 2 dny co jsem si tento disk zakoupil, nestěžuju si, je rychlý, malý, nehlučný, prostě paráda, akorát by mě zajímalo, proč se ve specifikaci píše, že tento disk má kapacitu 2 TB, když my to ve skutečnosti píše, že na disku je 1,81 volného místa, je to normální?

Už v prvé třídě ZDŠ se zmiňuje, že se používají i jiné číselné soustavy než je desítková. Že je to krám, už bylo zmíněno - normální jedinec si koupí HDD + BOX a po chvíli "zápolení" (záleží na manuální zručnosti) je to hotové. Ale teď, jak ta důležitá data archivujete? Externí HDD není archivační médium.

disk má kapacitu 2 TB, když mi to ve skutečnosti píše, že na disku je 1,81 volného místa, je to normální?

už od roku 1990, díky za postřeh. taky si v průzkumníku přečti, kolik má ten disk bajtů.
ale jistě, někdo v životě neslyšel slovo reklama.

Western Digital "Passport"

až ten krám jednou nepřečteš, můžeš se svými daty navždy rozloučit, nebude co obnovovat, leda za těžké prachy.
takže doporučuju umístovat kradené filmy a mp3, které stáhneš znovu, ale ne originály fotek nebo dokumenty, které nejsou uložené nikde jinde.

d94: zdůraznil jsem to uvozovkami, co je špatně, tak ještě jednou pro ty co neumí číst - jde o tuto řadu:

Western Digital "Passport"

bezcenných souborů, které si zítra můžeš znovu stáhnout z netu, si na něj nacpi třeba 1.8tb
ale varoval jsem před umísťováním záloh na takový disk. zálohy nemáš na týden, ale třeba na léta. proto patří na disk, ze kterého je dostaneš. (pedrosso ti rozhodně nepomůže, jeho komentáře ignoruj)
už si konečně rozumíme?