Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Skokové 100% využití HDD v různých intervalech, NTB zamrzá

Dobrý den,

na nedávno kupovaném ntb jsem spozoroval následujující problém:

Při práci v určitých programech, či během hraní určitých her dochází k zamrznutí obrazovky na 1-2 sekundy, což se projevuje někdy každých cca 30 sekund, někdy méně častěji (podle konkrétního SW/hry).

Příklad s MS Wordem: Otevřu nový soubor, napíšu pár znaků, chci přejít na další odstavec, stisknu enter a obrazovka zamrzne, HDD začne vydávat charakteristický zvuk zvýšení otáček, po 1-2 vteřinách ntb odmrzne, případně se dodatečně objeví znaky, které jsem napsal ve fázi zamrznutí a HDD opět utichne. Toto se opakuje každých cca 30-50 sekund.

Ve správci úloh to vypadá následovně:
QTxkXQ2.jpg

Ntb je této konfigurace, od které očekávám práci v MS Word plynulou:
Intel Core i7-4720HQ 2.60 GHz
NVIDIA GeForce GTX 860M
12 GB Ram
128 GB SSD + 1TB HDD
Windows 10

Kromě MS Word se to projevuje například ve hrách Team Fortress 2 (cca každou minutu), nebo zřídka v Heroes of the Storm. Všechny tyto aplikace jsou na tomto disku D: nainstalovány, na C: je pouze systém.
Zkoušel jsem příkaz "chkdsk D:", který neobjevil žádné problémy s diskem, zkoušel jsem dočasně vypnout několik služeb Windows, ale bez výsledku.

Opravdu netuším, co by to mohlo způsobovat.

Děkuji za případné rady a náměty.

špatný obrázek ze správce úloh.
máš sledovat záložku procesy* a zaměřit se na ten, kde co 30s stoupne vytížení - potom řešit proč.

*) výchozí nastavení správce úloh je k ničemu.
je nutné zvolit procesy všech uživatelů, setřídit podle vytížení %cpu a v normálních windows ještě šlo zapnout zobrazení celé cesty k programu, ve win8-10 je to odpad.
variantou je ms process explorer.

Těžko říct, i bezprostředně po odmrznutí ntb je u tohoto procesu hodnota pouze 0,1 MB/s, která se objevuje u více procesů.
Ovladače jsem kontroloval, měly by být aktuální.
Ntb byl s Win8.1. Win10 tedy vypadaly jako ta lepší možnost, ale upřímně to nedokážu moc posoudit.

chápu první screen, že notebuk ukazoval co 30s vytížení při práci s diskem.
proto mě rozveseluje tvrzení, že to vše způsoboval datový tok 100kbyte/s a notebůů zamrzal.
dá se dělat jen s údaji, které sem dáš - nikdo jiný u toho krámu nesedí.

Ovladače jsem kontroloval, měly by být aktuální.

neznám nesmyslnější odpověď. přece vím, jaké ovladače jsem instaloval, ale hlavně vím, že chipset driver se vždy instaluje jako první, na tom není dodatečně co kontrolovat, ani to neudělá žádný winupdate nebo pochybné instalátory driverů.