Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapisovatelná partition pro velké soubory z více OS?

Ahoj,
jak byste vyřešili situaci, kdy máte 1x počítač, 1x pevný disk, 1x partition Linux (Kubuntu), 1x partition Windows (XPSP2/Vista) a na třetí partition byste chtěli dávat data?
Jde mi tedy hlavně o použitý filesystem.
- musí umožňovat zápis souborů o velikosti desítek GB
- práce musí probíhat "plnou rychlostí" (tedy žádné pseudoemulace atd.) co disk umí, z obou systémů
- musí to být spolehlivé, žádná "experimentální podpora"
- zároveň není potřeba žádné zabezpečení přístupových práv
- jedná se o domácí počítač, žádné firemní prostředí

Možná je to triviální a existuje např. podpora Ext3 pro XP? Nevím a těším se na vaše zkušenosti. A taky vám děkuji. :-)

Měl jsem nainstalovaný program Ext2 Installable File System 1.10b, ale už je novější verze Ext2 Installable File System 1.10c. Na 20 GB partition zformátovanou do ext3 jsem z Windows přesouval velké složky s mnoha .avi, takže třeba 6 GB, ale uvnitř po 700 MB. Všechno mi fungovalo bez chyb. V nápovědě se psalo, že takhle zpřístupněné oddíly potom ve Windows neznají přístupová práva. Tady se píše o velkých souborech.
extendeddl.html