Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Delphi SQL - je možné vykonať viac príkazov naraz?

Povedzme, že pracujem s tabuľkou a potrebujem vložiť nejaké záznamy. Môžem do SQL príkazu zadať viac príkazov naraz? Delphi mi totiž vypísalo: Invadid token insert, takže predpokladám, že nie. Lenže jazyk SQL ako taký to nezakazuje alebo sa mýlim? Príkazy boli oddelené každý na novom riadku.

1. Nové řádky jsou v SQL lhostejné, mají stejný význam jako jedna a více mezer - oddělovač slov.
2. BDE je velmi okleštěné SQL, ještě k tomu IMHO nějaké SQL 92. Chceš-li využít SQL důkladněji, musíš přejít na dokonalejší databázový stroj.
3. Máš asi na mysli, narvat do INSERT více příkazů SELECT nebo klausulí VALUES pro vložení vícero hodnot. V Local SQL BDE to nelze, ale nic ti nebrání nacpat haldu INSET jeden po druhém.

PS: Ten Grid jsem dostal, jen co budu mít trošku času ho prozkoumat, podívám se na to. Stačí to poslat jen na jednu adresu, obojí se stejně setká v jednom a tomtéž Thunderbirdu na domácím počítači :));-).