Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win 7, koupě.

Zdravím,
rád bych si zakoupil Operační systém Win7. Pořídil jsem si pc na bazaru a zde byl pirátský win7. Vše šlape bez problémů, ale rád bych to přeinstaloval legálním.

Nevím ale jak to funguje. Co se dívám na e-shopech tak ceny jsou různé, jeden win7 stojí 4000 druhý 1500. Dočetl jsem se taky, že po nainstalování toho windowsu už není možné vyměnit základní desku. Je to opravdu tak? Nebo to je jen u těch levnějších verzích?

Pokud si koupím např: https://www.alza.cz/microsoft-windows-7-home-premi um-cz-sp1-legalizacni-sada-ggk-d227631.htm?catid=1 8851485
Budu pak moci bez problémů kdykoli znovu reinstalovat windows? Když si třeba koupím jinou základní desku, tak aby šlo bez problémů opět nainstalovat tento windows.

Dočetl jsem se taky, že po nainstalování toho windowsu už není možné vyměnit základní desku. Je to opravdu tak? Nebo to je jen u těch levnějších verzích?

Jedná sa len o verziu OEM, kde je OS viazaný na dosku.

Dočetl jsem se taky, že po nainstalování toho windowsu už není možné vyměnit základní desku. Je to opravdu tak? Nebo to je jen u těch levnějších verzích?

Pravdepodobne áno.

(neoficialne): parkrat prejde aj vymena dosky a reaktivacia cez telefon, ptz doska sa moze pokazit a vymeni sa (je to furt stejne PC), ale nesmie to byt moc casto :)

P.S. tie moc lacne verzie z kadejakych kvazilacnych shopov mozu byt nejake casovo obmedzene na 3roky apod, bohvie co to su za licencie (shop ti to nepovie a bude tvrdit ze to je vestko super). Je to tvoj risk. V ofic. pc shopoch su licencie urcite prave a navzdy (az dokial nevymenis PC)

Je to dell licencia ktora oficialne neni vobec predajna ani prevoditelna, takze to je prast jak uhod. Neoficialne to ale ide parkrat aktivovat kdekolvek, a malo by to fungovat.

P.S. na vela percent bude fungovat LEN aktivacia cez telefon. Vacsinou je tam len automat takze to je fuk.