Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC sestava + monitor do 30k

Ahoj,

chtěl bych se zeptat, zda jsem nic nepřehlédl, či není lepší varianta

130607,153117,141073, ... 59518/kody

za cca 2-3 roky plánuji novou GK (proto "jen" 380), krom GK doufám, že mi to vydrží na 5+ let, proto jsem taky zvolil 16GB RAM a u zdroje rezervu

OS (W7) + HDD (cca 600GB, z notebooku) + SSD disk (850 EVO, 500GB)- to vše již mám (na zálohy, filmy používám externí 2TB disk)

užití klasicky- hraní (to nejnáročnější, co s ním budu dělat), internet, práce.

Limit je max 30k (původně jsem tam měl WD blue disk, ale mám disk z vyřazeného ntb, tak jsem ho odebral), kdyby se náhodou ukázalo, že jsem někde něco podcenil - možná MB? tam jsi nejsem jistý z dlouhodobého hlediska. Nechci ale do ní dávat více, protože to co nabízí mi stačí a novou MB chci řešit až za pár let s novým CPU kvůli socketu.

Díky za tipy,

Drainer

v čem je lepší H97 oproti B85? Jsou to jen 3 stovky, ale ve specifikacích jsem nenašel jedinej rozdíl.

u GK jsem uvažoval mezi 380 a 380x, ale u 380x je ten rozdíl fakt minimální a můžu pak rovnou přetaktovat 380, i když jen lehce oproti 960. Navíc preferuji MSI (dobrá zkušenost se značkou + servisem) a bohužel nedělají 380x

o tom zdroji jsem taky uvažoval, ale viděl jsem, že nedopadl dobře v nějakejch testech. Pak jsem našel corsair, kterej má +100w a vím i o člověku co ho má a spokojenost

tak klávesnici jsem měl naposled tuhle http://www.czc.cz/genius-kb-110x-ps-2-cerna/84846/ produkt (cca 7 let zpátky), pak jsem jel na ntb a teď se chci vrátit ke stolnímu. Pokud znáš dobrou okolo 500kč, rád si nechám poradit.

díky za připomínky.

Poznámka:
Seasonic S12G-550 "neprošel" v jediném testu a to pro nefunkční ochranu při přetížení, ale to bylo o 50-60%,(kdo asi bude takto zdroj přetěžovat?) navíc zkouška u jednoho kusu.
(mimochodem ten Corsair má základ právě od Seasonu, jelikož sám zdroje nevyrábí, nýbrž jenom kompletuje/nálepkuje.

u procesoru jsem se rozhodoval mezi xeonem a 4590, kvůli HT do budoucna jsem vzal xeon.

u desek jsem moc neviděl rozdíl, konkrétně mezi mou a nabízenou MSI H97 PC Mate - Intel H97, jen v ceně (a v čipu, ale tam neznám reálný dopad a na xeon je prý tato deska dostatečná). Pokud je tam nějaký reálný smysl rozdílu cen, tak nemám problém něco připlatit.

s monitorem jsem neřekl vše (moje chyba), mám HDMI a LED televizi, kterou chci mít propojenou s PC (zatím tak funguji s ntb- hlavně filmy a seriály + mám gamepad na některé hry). Původně jsem chtěl https://www.alza.cz/24-eizo-ev2450-bk-d2268875.htm #popis, ale nevešel bych se do 30k a na kvalitní obraz mi stačí právě TV

u corsairu jsem moc negativ nenašel a kamarád má právě ten a je s ním spokojen, navíc má oproti SS2 +100W za 300kč.

klávesnici jsem popravdě neřešil, tuhle jsem měl naposled http://www.czc.cz/genius-kb-110x-ps-2-cerna/84846/ produkt (7 let zpátky, od té doby jedu na ntb) a spokojenost. Myš mám razer (3 roky) a super, jen se mi už nechce dávat 2k+ za klávesnici, tak chci něco do 500kč. Jestli je ta co jsem psal tak špatná, tak to radši vezmu tu Geniusku, tak aspoň vím co čekat.

čo sa týka klávesníc, nesúhlasím ani s jedným a zároveň s vätšinou, totiž prvorade záleží od používatela jaké rozloženie kláves, a jaký stisk kláves (hĺbka, odpor) je preňho ideálna. Nekterý napríklad nevie žiť s tým že má enter "len jednoriadkový" nebo lavý shift úzky, nekterý práve naopak tohle preferují. Rozhodne bych dal návrhov viacero, tak aby dokopi pokrily všetky môžné spôsobi rozloženia, a ať potom uživatel uzná za vhodné aké rozloženie je preň ideálne. Samozrejme ak sa bavíme len o kvalite, tak sú tieto návrhy jedne z tých lepších..