Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mobil do 9 000 Kč

Zdravim všechny.

Rozflákal sem svojí Nokia Lumia 520, která si to opravdu zasloužila za to k čemu asi tak byla, no a jelikož mám teď možnost investovat do trochu lepšího telefonu tak se koukúkám, ale rád bych dostal radu od někoho, kdo má víc zkušeností.

Mobil musí mít kvalitní display a výkonný HW... chci aby to mělo slušnej foťák. Takže budu hodně na internetu, občas si zahraju nějakou hru a dost často budu fotit a pokud bude mít i trošku hezčí design, tak super.

Momentálně koukám po 32GB Verzi ASUS zenfone 2, kterej sem si chtěl obědnat, ale na alze byly nic moc recenze ikdyž mě se fakt líbí...

No a na Alze je ještě ve slevě za 9 200...prej :D Lenovo VIBE shot :)

Kdybyste mi mohli třeba říct že ten zenfonek je bezva tak bych si ho vzal, ale pokud je za cenu něco lepšího a ověřenýho, tak možná poslechnu.

Děkuji všem za rady.

ASUS zenfone 2, kterej sem si chtěl obědnat

Možná jsi myslel obědvat.

Na alze bych se na telefony nedíval, v konkurenčních obchodech se ty dražší telefony dají sehnat i o pět a víc tisíc levněji - třeba to není česká distribuce - ale o to líp, ne hůř!

A můžu značce LG věřit? Nevim jestli je to zrovna značka na které bych slyšel dobré recenze, například na monitor a mobil co má kamarád od LG a furt si na něco stěžuje, ale jestli víte že tento bude fungovat jak má tak vypadá opravdu slušně. Ještě skouknu nějaké recenze, ukázky fotografií a videa a škoda že si nemůžu zkusit kvalitu obrazu displaye.

Samsung Galaxy S4 i9506 ale uz ho asi nesezenes.

Samsung Galaxy S5 je drazsi nez mas limit a podle me i horsi nez S4.

Pak teda zbyva ten LG G3, ale zkus si ho nekde, kazdemu ten design nevyhovuje (tlacitka hlasitosti na zadech tela).

Zenfone 2 i Vibe Shot jsou o tridu niz a z tech dvou teda spis ten Asus. A mimochodem pokud budes zvazovat ten Asus, tak to uz rovnou muzes zvazovat i nejakej ten Kulhawej Honor nebo Huawei P7-P8.

No.. zkusim ten LG až příjde a pokud se mi bude nějak sekat a nebo mě bude něco hodně vadit tak se naštvu a pujdu asi natvrdo po těch posledních modelech. Někde sem viděl nějaký grafy, kde ukazujou že chod operačního systému a některých her je opravdu hodně nízký, například ve srovnání s novými telefony. Jinak videa a fotky dělá fakt uplně že sem s toho hotovej a už se na to těšim a display vypad taky super, jen fakt doufám že se nebude nějak sekat ... Jinak kdybych se hecnul a navýšil limit třeba na 15 tisíc ... tak tam by byla co nejlepší volba?

Huawei nikdy nemel TOP smartphone a nic nenasvedcuje, ze by byl na ceste, ze mit bude. Na druhou stranu, pokud se tu mluvi o Asusu natoz o Lenovu, tak ten Huawei celkove horsi neni (samozrejme je nutne srovnavat model od modelu). Ja po svych cinskych experimentech tvrdim, ze je Samsung a LG v highendu o tridu vys nez zbytek kam krome vyse zminenych patri i HTC a Sony. Pak jsou treba uplny tragedi jako je ZTE a ruzny ty cunghuingy (Coolpad, Doogee, Leeggo, iNew...).
((Mluvim o Androidu, Microsoft a Apple neresim.))

Jaký máte názor na mobilní telefony značky Sony? Například bratr si je chválí, má Z1 Compact, nyní si chce pořídit nový a o jiné značce nechce ani slyšet.

V jakékoliv diskuzi o mobilech tu čtu, jaké jsou Sony šunty, přitom mají poměrně výborné recenze. Jak je to tedy?

Vím, že za časů Sony Ericsson to byly výborné telefony, vedle Nokií samozřejmě. A nyní se mi zdá, že poměrně upadly do nejhorší kategorie:

1) předražené Iphony pro děti
2) dobré androidy (LG, Lenovo)
3) populární androidy (Samsung)
4) kancelářské telefony (Microsoft)
5) šunty (čínské neznačky + Sony)

Rozhodně nechci dělat chytráka, spíš se chci dozvědět více (sám jsem vlastníkem mobilu střední třídy - LG G3s, ale jsem spokojený).

Sony ne, protože maj vysokou poruchovost a zrovna se jim nedaří.

Iphone je svět sám pro sebe a trochu pochybuju o normalnosti lidech.
Nejlepší android má SAMSUNG a LG.Lenovo je o třidu níž.
Par dobrych telefonu je od toho Lenova a Asusu ( o třidu nižší než LG nebo Samsung).
Microsoft neni špatnej, ale mě se ty dlaždice nelíběj ( a ani tam nejsou všechny appky, ale to někomu nevadí).
Napřiklad Xiaomi neni špatnej, ale ma jednu zasadni chybu a to je absence LTE.

Měl jsem Z3 Compact. Systém byl ve verzi 4.4 a lépe odladěný telefon jsem do té doby ještě neměl. Ten systém byl fakt dobrý, to bylo asi tak vše. Fotoaparát nedělal fotky ale olejomalby, to byly strašné fotky. K tomu se začala na foťáku loupat antireflexní vrstva. Šlo to na reklamaci a výsledkem bylo, že mi to loupání neuznali. Prý moje vina, že jsem mobil vystavil nadměrnému vlhku. Voděodolný telefon, který za celou dobu, co jsem ho měl, nepotkal vodu... A ty kontrolní pásky vlhkosti pod krytkama telefonu byly v pořádku. Tak jsem se odvolal, šlo to do servisu znovu, výsledek stejný, tak jsem se se Sony rozloučil a poslal jsem ho do světa. Třeba měl někdo štěstí a vyreklamoval to.

Android 5 je problem hlavne z hlediska uzivatelske customizace, na druhou stranu ODEX je jednoznacne rychlejsi v nacitani aplikaci, takze vylozene se Androidu 5 bat asi neni vylozene opodstatnene, mam na Samsungu Android 5 a dojmy jsou rozporuplne, ale ne vylozene jen negativni.

Android 6 je konecna, Google asi spadnul z visne, urcite neaktualizovat. :-/

Samsung Galaxy S7 bude dle zatim dostupnych informaci propadak. Sice pravda bude zase nejaky ten "hype" okolo dokonaleho designu a podobne blaboly a jiste tomu i par lidi podlehne, ale podle vseho bude v SGS7 tikat procesor Exynos primo od Samsungu a jako nic proti Samsungu a jeho procesorum, kazda firma, ktera jen nebali cizi komponenty do sveho pouzdra ma u me velke plus, ale v TOP highendu je proste Snapdragon od Qualcommu o tridu jinde nez zbytek sveta a tudiz kupovat za buhvi jakou cenu top model s mainstreamovym procesorem jako to fakt ne, idiot nejsem.

Predstav si, ze by se jednalo o PC a ze by Samsung mel nejakej super designovy pocitac osazeny core i7-4770 a vseobecne by se cekalo, ze nasledovnik bude osazen core i7-6700 a misto toho by tam strcili Vishera FX-8350, jako pri vsi ucte k AMD, kdyz chces TOP pocitac tak s Intelem a presne tohle samy dela Samsung s jejich nejnovejsim TOP smartphonem, jako nezlob se na me, ale proste k tomu musim byt velmi kriticky.

• Ale aji kdyby do toho <SAMSUNGU Sx> hodili ten zminovany i7-4770 tak se bude stejne stale sekat a bude muset byt tradicne kazdé rano restratovan :-)
• Aby telefon musel byt na 3Gb/4Gb RAM a OCTO CORE mCPU , aby byl svyzny cim konfigaruce uz skoro pripomina stolni PC a stale to jelo jeden den tak nebo tak, co na to rict, mozna snad:

jako nezlob se na me, ale proste k tomu musim byt velmi kriticky. :-)

No zatim jdou informace tak, ze verze pro USA bude se Snapdragonem, protoze americani nejsou idioti, aby si nechali vnutit neco podradneho a zdegenerovanym evropanum, kteri vitaji mezi sebe kdekoho a kdeco, proste maznou Exynos. Jako to me vazne nasralo.

Počkej, to mě zajímá, vybírám si další služební telefon, vzhledem k cenovému stropu jsem zvažoval S5 Neo - ten Exynos je špatná volba? Ze "smart" funkcí používám hodně navigaci a foťák, hry téměř nehraju, takže jestli je jediným problémem Exynosu nižší výkon, tak to by mi nevadilo...

Ze "smart" funkcí používám hodně navigaci a foťák

V tom pripade neni s Exynosem problem.

Ale dej si pozor na moznost custom ROM, Samsung se teto moznosti u svych procesoru brani a customROM v podstate k dispozici nejsou, je to podobne jako u Huaweie.

Po hardwarove strance jen Exynosy nemaji srovnatelny vykon se Snapdragonem a ve hrach zaostavaji, to je ale tak vse, pokud neplanujes customROM a nehrajes hry, tak jsou to kvalitni usporne procesory.

Kritika se vztahovala jen k tomu, ze to chce Samsung nasadit do TOP modelu, coz uz udelal u S6 a na to proste Exynos nema.

Cela situace je podobna jako u proceosru od Huaweie, kde Kirin ma jeste o neco nizsi vykon a rovnez jsou moznosti pro customROM znacne omezene.

Pokud te to vylekalo, ze by mohly byt problemy jako u Mediateku, kde kolikrat nejde rozchodit ani GPS, tak toho se bat nemusis. :-)

Ony dochazeji i na uplne nove Mediateky pomerne dobre zpravy, ale take jeste nemam obavy stale plne rozptyleny. :-)

Jestli ale uvazujes o Samsung Galaxy S5 Neo, muzes zvazovat i priplatek cca. 2K za plnohodnotne Samsung Galaxy S5. Anebo muzes uvazovat i nad stale sehnatelnym Samsung Galaxy S4 i9506, ktery stoji v podstate stejne jako S5 Neo.

Jelikoz jsem mel oba telefony S4 i9506 i S5, nechal jsem si S4 i9506, tak mohu zhodnotit. S5 ma od pohledu robustnejsi design, je prachuvzdorny a vlhkuodolny a pusobi opravdu premiove. S4 i9506 vypada mnohem subtilnejsi, ikdyz jsou skoro stejne velke, nema tu odolnost co S5, ale ma navic o cidlo teploty a vlhkosti. Vykonove jsou na tom v podstate stejne, Snapdragon 801 (S5) proti Snapdragonu 800 (S4 i9506), oba maji Android 5 Lollipop, ale S5 ma sliben i update na Marshmallow, nicmene je docela mozne, ze to se S5 Neo tykat nebude.

Kdybych se mel rozhodnout mezi S5 Neo s Exynosem a S4 i9506 se Snapdragonem 800, tak bych volil ten S4 i9506. Nechci te ale od S5 Neo vylozene zrazovat, pokud neplanujes customROM, root a narocne 3D hry, tak neni duvod se toho S5 Neo obavat.

Jeste jedna drobnost, tlacitka na S5 (S5 Neo) jsou "prepinani aplikaci", "domov", "zpet", kdezto na S4 i9506 jsou drive pouzivana tlacitka "menu nastaveni", "domov", "zpet". V tom ma S5 jednoznacne navrh, protoze vicemene porad prepinas aplikace a tudiz je to tlacitko mnohem vic vyuzitelne. Ja si to podle S5 nastavil i na S4 i9506, ale je k tomu potreba root, Xposed Framework s modulem Gravitybox a update tovarni ROM na custom deodex ROM. Postup je pro zajemce na Androidforu a XDA.

Problémy vyrábí zejména ferdomraveneckou tvořivostí sami majitelé founů. Je to nová národní tradice nově koupený foun ihned vylepšovat,povětšinou softem určeným pro jiná zařízení. Kterých je nejvíc? ,no těch hodně prodaných (nic ve zlém - Samsungů) a potom těch noname čínských značek,které se kousnou už při zapnutí.