Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zniceni DVD-RAM pri zapisu?

Kopiroval jsem neco na DVD-RAM, najednou se v trayi objevila bublina "zapis se zpozdenim se nezdaril". Po vysunuti a zasunuti media se vubec nenacetlo a nastroj na odemykani a zamykani disku hlasi "this disc is not physically formatted". Isobuster nenajde vubec nic, ani jeden soubor :-( Nevite nekdo co bych jeste mohl zkusit?

I když by DVD-RAM mělo vydržet přibližně 100 000 zápisů,
může se chybka objevit, spíše nemusí být OK vypalovačka.
Zkus upgrade DVD-RAM driveru od BHA, pokud už to nemáš:

http://www.bhacorp.com/download/utilities/dvdram.ht ml

Zkus případně naformátovat disk na FAT32, i když UDF se zdá být nejlepší.
Nakonec lze vždy vesele používat DVD-RAM v Neru.

BTW, zkontroluj, zda máš zatrženo u vypalovačky Používat mezipaměť
a povolen Zpožděný zápis. Taky jukni do BIOSu, zda je povolena
volba IDE BLOCK MODE, pokud ji tam najdeš.