Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozchození externího disku a načtení dat

Zdravím všechny,

mám prosím externí disk WD AV, takový malý, co je běžně montovaný do laptopů.
Je montovaný do krabičky, ze které trčí kabel na USB. Disk se načte, ale data se nenačtou, co s tím?

V Tento počítač se neobjeví, ale zobrazuje se ve správě disků a tam mi píše pouze, že je disk neinicializovaný.

Vím, že když to dám inicializovat, tak se všechno na tom disku smaže a to nechci.

Zobrazuje se aj ve správci zařízení i při odpojení, kdy je bezpečné hardware odebrat.

Co s tím?

Ve vlastnostech toho disku mi ukazuje, že disk prý pracuje správně a oddíl je 0, má to něco znamenat?

Předem díky za info a přeji hezký den.

ne místo, ale vedle pevného disku, jako druhý.
nebo snad ten zachraňovaný disk chceš prohlížet z biosu?

Jak se dělá image?

to je beznadějné, někomu to dej.
před šachováním s diskem to chce zkontrolovat jeho stav.
externí disk není bootovací, bude obsahovat jen zkopírované soubory - ty stačí zkopírovat na jiný disk, pokud test disku vyjde s chybami.